Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

SUAT ATEŞDAĞLI feat KİRPİ

Tracks:


 

 

Suat Ateşdağlı’nın ilk enstrümantal single’ı olan Dj Suat Ateşdağlı feat Kirpi “Sevme” müzikseverlerle buluşuyor.
Söz ve müziği İbrahim Erkal’a ait olan “Sevme” nin düzenlemesi Suat Ateşdağlı ve Yalçın Aşan ortak çalışması. Suat Ateşdağlı’nın prodüktörlüğünde orijinal ve club mix olarak iki versiyon sunulan projenin; mix’i Yalçın Aşan, mastering’i Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Suat Ateşdağlı “Sevme” yi enstrümantal olarak sunma yolculuğunu şu sözlerle anlatıyor: “Türkiye’de bu şarkıyı hangi vokal okursa okusun İbrahim Erkal’ın duygusunu vermezdi. Bu nedenle şarkıyı bir sanatçıya okutmak istemedim; ama şarkının yeni düzenlemesinde dünyada da çok sevilen bir Türk enstrüman olun istedim. Klarnetin usta ismi Kirpi, tam da hayal ettiğim gibi hissettiğim her noktada klarnetini ağlattı”

“Sevme” nin video klibi Mustafa Özen’in yönetmenliğinde İstanbul’da çekildi. Çekimleri iki günde tamamlanan, İstanbul’u kuşbakışı dolaştığımız video klipte Suat Ateşdağlı’yı, kendi ile özdeşleştirdiği; Sultan Ahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Karaköy, Beyoğlu, Galata’da dolaşırken görüyoruz.

Dj Suat Ateşdağlı feat Kirpi “Sevme” Avrupa Müzik markasıyla, 12 Haziran 2020 Cuma günü tüm dijital platformlarda ki yerini aldı. “Sevme” nin video klibi MuzikPlay YouTube kanalında, yayında