Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

KALBEN

KALBEN

Biography

Kalben, 17 Ocak 1986 yılında İskenderun/ Hatay’da dünyaya geldi. Tam ismi Kalben Sağdıç olan müzisyen, söz yazarı ve oyuncu olan Kalben’in müzik ile daha 8 yaşında annesinin çaldığı klavye ile başladı. İlk gitarına 14 yaşında sahip oldu, ikinci el olarak satın aldığı gitarına Santana ismini verdi.

17 yaşında burslu olarak Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler bölümünden 2007 yılında mezun olmuştur. Çeşitli alanlarda çalışmaya başlayan müzisyen 2008 yılında aynı üniversitenin Grafik Tasarım Bölümü’nde Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yapmaya başladı. Buradan 2011 yılında mezun oldu. Ardından iş bulmak için İstanbul’a taşındı. Burada Universal Pictures bünyesinde marka müdürlüğü yaptı. Senaryo yazarlığı, çevirmenlik, editörük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı gibi birçok işte çalıştı.

Birçok işte çalışsa da müzik ile bağını hiç koparmayan Kalben Ankara ve İstanbul’da konserler vermeye devam etti. 18 Ekim 2014’te Sofar Sounds kapsamında bir evde gitarı ile şarkısının yayınlanması ile dikkatleri üzerine çeken şarkıcı ilk kez Sadece müziği ile tanındı.

‘Lulu’ isimli çocuk romanı serisinin ardından müzik hayatına yöneldi. Ardından Aşk Kaç Beden Giyer isimli dizide temizlikçi rolünü canlandırdı. İlk albümü ‘Kalben’ Şubat 2016’da çıktı.