Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

AYDA

Tracks:


AYDA – SON DURAK

Daha önce “Ardında Gölge“, “Senkron“ ve “Alla Beni Pulla Beni“ isimli çalışmalarıyla yenilikli bir sound ile geri dönen Ayda, 2020 senesinin ikinci single çalışmasını çıkardı. Başarıyla yükselişine devam eden genç sanatçı, kendi yazdığı “Son Durak“ isimli eserini kliplendirdi.

Daha önce sunmuş olduğu şarkılarda da modern sound’a yönelen Ayda, Reggaeton ve Tropical Sound tarzında olan “Son Durak“ ın aranjörlüğünü Sermet Ağartan üstlendi ve vokaller Berlin‘de kayıt edildi.

Ardından Drake, Sean Paul, Rick Ross, Usher gibi dünya çapında tanınan sanatçılarla çalışan Mastering Mühendisi Chris Athens tarafından Amerika‘da son rötuşlar yapıldı.
Kliplerinde de daha önce yenilikli görüntülere ve sahnelere yer veren Ayda, önceki çalışmalarında gibi sıradışı bir klibe imza attı. Klipte Ayda’nın dansları, sahne performansı ve ünlü tasarımcı Seyit Ares’in tasarladığı kiyafetler dikkat çekiyor. Klip, yönetmen koltuğuna oturan Cem Kılıç ve ekibi tarafından çekildi.

Ayda Hakkında

Ayda, Türk bir anne ve iranlı bir baba’nın kızı olarak 1990 yılında İsveç’te dünyaya geldi, büyüdü ve daha sonra Londra’ya taşındı. 2012’de O Ses Türkiye’ye katılmıştır ve „İsyan“ performansı ile kısa sürede ilgi odağı olmuştur. 10 yaşında şarkı söylemeye başlayan Ayda, dinleyicilerin karşısına ilk single çalışması 2015 yılında „Boğaz’da Yangın Var“ ile çıktı. Daha sonra “Yalan“, “Gel“, “Ardında Gölge“, “Senkron“, “Alla Beni Pulla Beni“ isimli eserleri piyasaya sundu.