Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

MELEK MOSSO

MELEK MOSSO

Biography

Melek Mosso, 11 Kasım 1988 yılında Kayseri’de dünyaya geldi. Asıl adı Melek Davarcı’dır. Sahnede kullandığı Mosso ismi ise İtalyanca bir müzik terimi olan ve ‘gittikçe hızlanarak’ anlamına gelmektedir.

Daha çocukluk yıllarında bağlama çalarak müziğe olan ilgisini gösteren ünlü isim, eğitim hayatını da buna göre şekillendirdi. Lise eğitimi için Güzel Sanatlar Lisesi’ni seçen Mosso, üniversite eğitimi için ise Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Annesinin şarkıcı olma hayalini ise kendisi gerçekleştirdi.

Daha 9 yaşında Denizli Belediye Konservatuarı’nda bağlama ve Türk Sanat Müziği eğitimi alarak başlayan müzik sevgisini her geçen gün besledi. Melek Mosso’nun müzik sektöründe tanınması ise bir firmanın düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanması ile başladı. Akustikhane stüdyolarında kayıt yapma şansını elde eden müzisyen ardından ekranların en çok izlenen müzik yarışması O Ses Türkiye’ye katıldı. Bundan önce İstanbul sokaklarında (Kadıköy – Beşiktaş)Ateş Band isimli bir müzik grubu ile sokak sanatçılığı yapmaktaydı.  Aynı zamanda piyano, yan flüt, solfej ve armoni dersleri vererek, müzik eğitimi almak isteyenleri konservatuar sınavlarına hazırladı.Öğrenim hayatı boyunca da korist ve solistlik yaptı.

2018 yılında Youtube kanalında Yıldız Tilbe’nin Vursalar Ölemem isimli parçasını yan flüt çalarak coverlayıp paylaşan Mosso, bu şarkı ile kendini tanıtmayı başardı. Kısa sürede 15 Milyon izlenmeye ulaşan şarkının ardından şarkıcının ‘Hiç Işık Yok’ isimli şarkısı Çukur dizisinde yer alınca Mosso ününü arttırdı. Farklı ses tonu ve müziği ile dikkatleri üzerine çeken müzisyen her geçen gün sevenlerine yeni cover parçalarını paylaşmakta aynı zamanda single çalışmaları yapmaktadır.

2018 yılında söz ve müziğini kendisinin hazırladığı Kedi isimli ilk single çalışmasını yayınladı.