Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

Recent posts: single

Adrenalin’den Tipografik Video: Gece

Adrenalin, uzun süren bir sessizliğin ardından 2 şarkıdan oluşan maxi single ile geri geldi.

Grup, ülkemizde giderek artan kadına yönelik şiddete karşı, kendi tarzlarıyla tepki gösteriyor. “Gece” ile, bu şiddete maruz kalmış bir kadının durumunu, çaresizliğini ve iç dünyasını gözler önüne sererken, 2. şarkısı “Nefes” ile de sevginin biz insanlar için aslında, nefes alıp vermek gibi ne kadar önemli olduğunu vurguluyor…

Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde kaydedilen şarkılar, Esen Müzik etiketiyle yayınlandı. İlgi çekici kapak çalışması rus fotoğrafçı Alexander Ivanec tarafından gerçekleştirilen “Gece” yılın en iddialı alternatif rock şarkısı olmaya aday gözüküyor…

21 Nisan 2018 Genel Read more

Yüksek Sadakat’tan Yeni Single ‘Yunus’

Yüksek Sadakat, 2014 yılında çıkardığı ‘IV’ albümünün ardından, yeni şarkısı ‘Yunus’u müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Söz ve müziği Kutlu Özmakinacı’ya ait olan şarkının klibi, İmre Haydaroğlu tarafından çekildi.

Kenan Vural’ın dönmesinin ardından konserlerine devam eden Yüksek Sadakat, bu süreçte ilk olarak ‘Cem Karaca Saygı Albümü’ için ‘Ceviz Ağacı’nı yorumlamıştı.

Uzun bir aranın ardından yeni bir şarkıyla hayranlarının karşısına çıkan grup, önümüzdeki aylarda 3 yeni şarkı daha yayınlayacak.

21 Nisan 2018 Genel Read more

maNga Yeni Maxi Single’ı maNgaX’i Yayınladı!

Türk alternatif rock müziğin Mtv Ödüllü öncü gruplarından maNga, dört yıl aradan sonra Ekim ayında yayınlayacakları beşinci stüdyo albümlerinin habercisi olan 3 şarkıyı, maNgaX adını verdikleri maxi singlelarıyla dinleyicileriyle buluşturuyor.

Yad Eller, Gel ve 1000 Parça isimli şarkıların bulunduğu ve çıkış şarkısı Yad Eller olan maNgaX maxi single’ında yer alan 1000 Parça şarkısında Türkçe rap müziğin yeni neslinin en güçlü isimlerinden Tankurt Manas, Kamufle, Joker, Fate Fat ve Dj Hırs da yer alıyor.

Sözleri Ferman Akgül ve Demir Demirkan’a, müziği Ferman Akgül, Yağmur Sarıgül ve Demir Demirkan’a ait olan Yad Eller şarkısının düzenlemesi maxi single’daki tüm şarkılarda olduğu gibi Yağmur Sarıgül imzası taşıyor.

maNgaX albümünde sevilen maskotları Spa’yı da tekrar hayatımıza sokan maNga, Spa’nın kliplerde ve aynı zamanda sahne performanslarında da yer almaya hazırlandığının müjdesini verdi.

Maxi single’ın isminde bulunan X harfi; hem grubun maskotu olan Spa’nın geri dönmesine hem 2005’te çıkan maNga+ albümüne hem de grubun sıklıkla ilham aldığı ve X’in mucidi olan Ömer Hayyam’a gönderme yapıyor.

21 Nisan 2018 Genel Read more

Saleh Sabr’dan yeni single “Aşkım Adın Olsun”

Saleh Sabr’dan yeni single “Aşkım Adın Olsun”

Saleh Sabr’ın “Aşkım Adın Olsun” isimli tekli çalışması Wolagada etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında dinleyicilerle buluştu.

Söz ve Bestesi Duha Enes’e ait olan “Aşkım Adın Olsun” eserinin aranjörlüğünü Saleh Sabr, müzik yönetmenliğini Fikret Hasani yaptı.

Gençlerin, yetişkinlerin müzik tasavvuruna gelmelerini beklemektense, onların ayağına kendi müzikleri ile gitme parolasını düstur edinen Saleh Sabr, ülkemizde ilk olarak Sufi&Rock sentezli albüm çıkartan sanatçıdır.

Aşkım Adın Olsun eseri tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluşurken yönetmenliğini Gökmen Tosun’un yaptığı klibi de Wolagada Youtube sayfasında yayınlanacaktır.

Saleh Sabr,

TRT ekranlarında yer alan “Ya Nasip Ya Kısmet” sinema filmi ve “Ramazan Güzeldir” dizi müziklerini hazırladı. “Kardeş Payı” gibi birçok diziye özel olarak besteler yaptı.

T.C Cumhurbaşkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği “Zamanın Kudüsü, Kudüsün Zamanı”, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın organize ettiği “Miras” vb resmi, özel kurumların düzenlediği birçok etkinliğin müziklerini besteledi.

Vatana olan minnettarlığı da had safhada ola sanatçı, 15 Temmuz darbe girişimine kayıtsız kalmayarak, girişim sonrası demokrasi nöbetlerinde en çok dinlenen eserler arasındaki “Vatan Bizimdir” ve “Bu Halk Direndi” eserlerini besteleyip seslendirdi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılım gösterdiği ve manevi olarak önem arz eden birçok projede sahne alan sanatçı, Aşk-ı Reyyan orkestrasının şefliğini de yapmaktadır.

Saleh Sabr, Birçok sanatçının aranjörlüğünü ve müzik direktörlüğünü yaptı. Çeşitli radyo ve televizyonlarda program yapımcılığı yaptı.

Saleh Sabr, Müziğin tesir ettiği her alanda verdiği eserler ile kaliteli yapısını daha da güçlendirdi. Sanatçı, Doğru sonuç, doğru başlangıçla olur düsturu ile çıktığı bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

21 Nisan 2018 Genel Read more

Elif Karlı’dan maxi single : ‘ŞİMDİ’

Elif Karlı, 15 yıl aradan sonra müzikseverlerle buluşturduğu “Şimdi” isimli maxi single albümüyle muhteşem bir geri dönüş yapıyor. “Şimdi” POLL Production etiketiyle başta fizy ve YouTube olmak üzere tüm platformlarda yerini aldı. Söz ve müziği Gülşah Tütüncü’ye ait olan albümünün çıkış şarkısı “Herrü Merrü”ya Seyrantepe’deki Midas Stüdyoları’nda Kemal Başbuğ yönetmenliğinde klip çekti.

15 yıl aradan sonra müzik sektörüne üç şarkılık bir albümle geri dönen Elif Karlı, bu süre içerisinde müzikten hiç kopmadığını ve sahnelerinin sürekli devam ettiğini belirtti…

14 Nisan 2018 Genel Read more

BATUHAN SEVİMO’NUN 2. SİNGLE HEYECANI “YABANİ”

Geçtiğimiz yıl “Her şey seninle güzel”i yeniden coverlayarak hayatımıza giren Batuhan Sevimo 2.single’ı “Yabani” nin heyecanını yaşıyor.

Söz ve müziği Batuhan Sevimo’ya ait olan “Yabani” nin aranjesi Nurettin Çolak & Emrah İş imzası taşıyor.

Sosyolog bir anne ve gıda mühendisi bir babanın oğlu olarak 1995 yılında istanbul’da dünyaya gelen Batuhan Sevimo, Bilgi Üniversitesi işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

“Fotoğrafları Safa Gülsoy tarafından çekilen ve stylingini Merve Sevin’in yaptığı “Yabani” nin yönetmeni aynı zamanda ilk klibinin de yönetmeni olan Ulaş Elgin.

Klipte Aysel Nur Cin ve “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinden tanıdığımız Efe Can da oyunculukları ile Batuhan Sevimo’ya eşlik ettiler.

Kendi yaşadığı bir hikayeden yazdığı “Yabani” için “Benim hikayem, benim kelimelerim, içten ve dürüst” diyen Batuhan Sevimo “dinleyenlere de bu samimi duyguların geçeceğini düşünüyorum.” diye ekledi.

“Yabani” 9 Nisan Pazartesi DMC Etiketi ile tüm dijital platformlarda yayında.

 

 

13 Nisan 2018 Genel Read more

Hayatında ‘Güzel Şeyler’ Oluyor!

Hayatında ‘Güzel Şeyler’ Oluyor!

Sinan Akçıl, 2018 yılına özel yeni bir maxi single ile hayranlarıyla buluşuyor.

Bugüne kadar 6 solo, 4 single albüm çıkartan Akçıl’ın ‘Güzel Şeyler’ isimli albümü, sanatçının ilk maxi single’ı olması açısından önem taşıyor.

Sinan Akçıl’ın ‘Güzel Şeyler’, ‘Seni Böyle Sevmediler’, ‘Demesinler’ ve ‘Seni Böyle Sevmediler (Akustik)’ isimli dört şarkıdan oluşan yeni albümü, yakında tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini alacak.

Sanatçı, albüm hakkında, “Hayatımda güzel şeylerin olduğu bir dönem olduğu için adını ‘Güzel Şeyler’ koydum” dedi.

13 Nisan 2018 Genel Read more

Emre Kaya’dan Albüm Öncesi Son Single

Emre Kaya’dan Albüm Öncesi Son Single

Ünlü şarkıcı Emre Kaya, albüm öncesi çıkaracağı son single için stüdyoya kapandı.

Önümüzdeki günlerde yeni hareketli şarkısı ile yaz ayına merhaba demeye hazırlanan ünlü şarkıcı, çok sıkı hazırlandığını şimdiden yaz ayı için bir sürü konser biriktiğini söyleyerek, “Bir an önce yeni şarkımı çıkarmak istiyorum” dedi.

12 Nisan 2018 Genel Read more