Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

YUXEL

Tracks:


 

“Hayatta herkesin DOSTUM diyeceği birisine ihtiyacı vardır.”
2020 yılı Mart ayında yayınladığı “Seçim” parçası ile çıkışını sürdüren Yüxel, Haziran ayında hazırlıklarını tamamladığı yeni single’ı “Dostum” ile sevenleriyle buluştu.

‘DOSTUM’, farklı yorumu ve alternatif tarzıyla modern pop müzik dünyasının çıkış yakalayan isimleri arasında yer alan Yüxel’in altıncı single çalışması.

Yüxel, hazırlık süreci yaklaşık iki ay süren, söz ve müziği anonim olan “Dostum” isimli şarkının düzenlemesini kendi yaptı.

Söz ve müziği anonim olan şarkının mix – master’ını Tekno House işlerin usta ismi Cenk Eröge yaptı.

İç ve dış çekimlerle 7 günde tamamlanan parçanın video klip prodüksüyonu KRL MUSIC’e ait.

Tüm dijital platformlarda yerini alan “Dostum” ile yoluna devam eden Yüxel, “Dinleyenlere en iyi dostum kim acaba diye düşündüren bir şarkı” dedi.

BİYOGRAFİ
Yüksel Cankurtaran 18 Ağustos 1982 Ankara doğumludur. Müzik hayatına ilkokul yıllarında dedesinin hediye ettiği bağlama ile başlamıştır. Daha sonra ortaokul – lise dönemlerinde klasik ve elektrogitar çalıp şarkı söyleyerek çeşitli etkinliklerde sahne almıştır.

2000 yılında Başkent Üniversitesi İİBF Turizm İşletmeciliği Bölümü’ne girmiştir. Üniversitenin TSM korosunda Vedat Kaptan YURDAKUL şefliğinde 6 yıl boyunca solistlik yapmıştır. Türkçe, İngilizce ve İspanyolca şarkılar seslendiren Yüxel popüler müzik adı altında sahne almaya başlamıştır. Askerliğini Van’da yine müzikal etkinlikler icra ederek yapmıştır. Döndükten sonra yine sahne hayatına devam etmiştir.

2018 yılında “Deve” isimli ilk single’ını tüm dijital platformlarda yayınlamıştır. İkinci single’ı “Yavaş Şehir” ise 2019 ilkbaharında yayınladıktan kısa bir süre sonra şarkının “Caz Versiyonu” ile büyük beğeni toplamıştır. Dördüncü single çalışması olan “İğne” ise 2020 yılının ilk ayında sevenleriyle buluştuktan sonra, son şarkısı ‘Seçim’ şimdi tüm dijital müzik platformlarında. 2020 Haziran ayında, hızlı çıkışına devam eden sanatçı bu kez herkesin bildiği “Dostum” adlı efsane türküye yeni bir düzenleme yaparak dinleyenlerin beğenisine sunmuştur.