Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

YADA

Tracks:


 

YADA üretimlerine hız kesmeden devam ederken, kendi dinleyici kitlesini genişletmeyi sürdürüyor. Eğlenceli ve eleştirel yeni teklisi “Çalışmıycam (Para Para)” Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda 14 Temmuz Çarşamba günü yayımlandı. Sözü ve müziği Tuğrul Tülek’e düzenlemesi Özgehan Özturan ait şarkının video klibi, grup üyelerinin hareketli, eğlenceli ve dinamik görüntülerinden oluşuyor.

Grubun solisti ve şarkıların yazarı Tuğrul Tülek’ten şarkının hikayesi için; ‘Arka arkaya birkaç gün metro turnikelerinin dibinde bekleyip herkese “Abi bana da basar mısın? Abla bana da basar mısın?” diye soran bir iki heyecanlı genç arkadaş çarptı gözüme.

Üstelik onlara basmayanlara onlar basıyorlardı küfürü. Tabii bir kaç gün bu durumu görünce sinirlendim, gittim yanlarına “Gencecik adamlarsınız, eliniz ayağınız tutuyor, burada milleti rahatsız edeceğinize gidin bir yerde çalışın, iş bulun, paranızı kazanın, kendi kendinize basın, niye böyle yapıyorsunuz?” deyince tahmin ettiğim gibi üstüme saldırmalar, küfür kıyamet… Sonuç olarak bu şarkı öyle çıktı işte. Başkasının emeğini, parasını yemeye hak gören tembellere, onuruyla çalışmayıp başkasının malında gözü olan bedavacılara yaptım bu şarkıyı’ dedi.