Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

SİNA JAVANSHİR

Tracks:


 

 

İran doğumlu Türk ses sanatçısı Sina Javanshir, “Sarı Gelin” isimli çalışmasını 19 Haziran’da Avrupa Müzik markasıyla müzikseverlerin beğenisine sundu.

Sözü ve müziği folklorik olan şarkının düzenleme, mix ve masteringi Ela’ İzedi Mehr, kayıtları Şahin Süleymani tarafından yapıldı. Çalışmanın fotoğrafları ise Behzat Ferzaneveş imzası taşıyor.

Sanatçı; Fuzûlî, Hakani Şirvani, Nesimi, Şehriyar, Nizami Gencevi gibi Azerbaycan edebiyatının önde gelen şairlerinin sözlerinden bestelediği şarkıları kendine has yorumuyla seslendirdi.

Zamanının büyük bir bölümünü stüdyoda geçirerek yeteneklerini ve müziğini geliştirmek için çalışmalarına devam eden Javanshir; Türkiye, Azerbaycan ve İran’daki çeşitli kültürel etkinliklere katılarak enstrüman çaldı ve şarkı söyledi. Sanatçı; klasikleşmiş anonim Türk şarkıları bestelerini yorumladığı “Halay”, “Leylana”, “Sarı Gelin”, “Yar Qasıdı” şarkılarına klip çekerek amatör kayıtlarla sosyal medyada yayımladı. Kafkas dansları ve geleneksel Türk kıyafetleri ile renklendirdiği, çok sevdiği doğa ortamlarında çekmeye önem verdiği kliplerine bu yıl “Ruxsar” şarkısını da ekledi.

Sina Javanshir’in yeniden yorumladığı “Sarı Gelin” isimli çalışmayı tüm dijital platformlarda video klibini ise MuzikPlay YouTube kanalında bulabilirsiniz.