Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

NOMAD

Tracks:


 

NOMAD “SENİN NEYİNE”
İSİMLİ DÖRDÜNCÜ TEKLİSİYLE TEKRAR KARŞIMIZDA…
2002 yılından beri Türkçe sözlü Rap müzik yapan Nomad’ın “Senin Neyine” teklisi Garaj Müzik etiketiyle yayınlandı. Şarkıda rap müziğinin bugünlerde popüler olmasından ve eskiye nazaran hip hop sanatçılarına kat ve kat daha fazla para kazandırmasından dolayı rahatsız olan çevreleri eleştiriyor. Kötü Adam yönetmenliğinde çekilen klip Netd Youtube kanalında yayında.
KİMDİR?
İzmirli Rap sanatçısı Nomad çocukluk ve gençlik yıllarının büyük bir bölümünde Amerika New York’ta yaşamıştır. New York’ta Hiphop kültürüyle sekiz yaşında tanışan Nomad 2002 senesinden bu yana Türkçe sözlü Rap müzik yapmaktadır.
Türkiye’de rapin henüz popüler olmadığı ve yeraltı müziği olarak görüldüğü dönemlerden bugüne kadar rapin yayılmasında katkıda bulunan öncü rap sanatçılarından biridir.
Nomad Hiphop Aşkı, Tutuldu Dili Sanatın, Yol Haritam ve Büyülü Kutu isimleri altında dört albüm yayınlamıştır. Ayrıca Organize Oluyoruz Volume 1,Organize Oluyoruz Volume 2,Sekiz 1 ve Sekiz 2 gibi önemli albümlerin yanı sıra çeşitli Rap müzik sanatçılarının projelerine konuk sanatçı olarak destek vermiştir.
Müzik kariyerine bir süreliğine ara vermek zorunda kalan fakat yakın zamanda sessizliğini ‘’Kimim Ben’’ isimli teklisiyle bozan Nomad dinleyicisiyle tekrar buluşmuştur. Yeni tarzıyla büyük beğeni toplayan Nom ad çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir.