Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

MELTEM ERENSOYLU

Tracks:


 

 

Arabesk müziğinin yeni ismi Meltem Erensoylu, Ferdi Tayfur’un ‘Sevda Yelleri’ adlı şarkısını müzikseverlerle buluşturdu.

2019 yılının son yarısından önce Cameron Cartio feat Khaled’in söylediği ‘Henna’ şarkısının Türkçe adaptasyonu ‘Hey Ya’ ile müzik dünyasında adını duyuran Meltem Erensoylu, Ferdi Tayfur’un ‘Sevda Yelleri’ adlı şarkısını yeniden yorumladı.

Şarkının düzenlemesini usta sanatçı Mustafa Ceceli yaptı.
Başarı grafiği günden günde yükselen, müzik eleştirmenleri tarafından arabesk müziğin yeni kadın starı olarak gösterilen Meltem Erensoylu, ilk albümünde de prodüktörü olan aynı zamanda albümde hem vokal yapıp, gitar çalan ve klibinin de yönetmenliğini yapan Ferdi Tayfur’a vefa örneği göstererek onun şarkısı olan “Sevda Yelleri” ni yeniden yorumladı. Ferdi Tayfur’a sonsuz teşekkürlerini ileten ve en büyük isteğinin Ferdi Baba ile bir düet olduğunu söyleyen Meltem Erensoylu’nun şarkısı dijital platformlarla da en çok dinlenilen listesinde yerini aldı.

‘KİMYAMIZ UYUŞTU’
Meltem Erensoylu’yla kimyalarının uyuştuğunu belirten Mustafa Ceceli, proje ile ilgili şöyle konuştu: “Meltem inanılmaz güzel okudu bu şarkıyı. Geçtiğimiz sene Ferdi Tayfur’un ‘Bana da Söyle’ şarkısının yüksek başarısına tanıklık ettik. İnşallah bu sene de ‘Sevda Yelleri’nin başarısına tanık oluruz.” Ferdi Tayfur’un uzun zamandır sektörde olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu belirten Ceceli, “Biz o eksikliği hissettirmemek adına duayenin, şarkısını Meltem Erensoylu’yla seslendirdik.” dedi.