Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

EMİRKAN

Tracks:


 

 

EMİRKAN’IN MUHTEŞEM DÖNÜŞÜ…

Emirkan, 1972 yılı çıkışlı “Yüreğimde Yara Var” adlı klasik parçayı dinamik bir soundla yeniden seslendirirken, şarkının aranjörlüğünü Mustafa Ceceli üstlendi. Şarkı, 22 Ekim’de tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı.

Ünlü besteci ve müzisyen Emirkan, klasik bir Ferdi Tayfur şarkısına getirdiği yepyeni yorumla sevenleriyle buluştu. Şarkının klibi Beykoz Kundura Fabrikası’nın otantik mekanında çekildi. Emrah Özbilen’in yönetmenliğini yaptığı ve kalabalık bir oyuncu kadrosunun rol aldığı klipte, Emirkan’ın 6 yaşındaki oğlu Şan da babasına eşlik etti.

İlk profesyonel albüm 2000’de…
Sevilen birçok beste ve söze imza atan Emirkan, ilk profesyonel albümünü 2000 yılında DMC etiketiyle çıkarmıştı. “Mahşere Kadar” isimli albümüyle büyük bir çıkış yakalayan Emirkan, farklı tarihlerde beş albüm daha yayınladı. Son olarak 2018 yılında “Kına” adlı parçayla adından söz ettiren Emirkan, aynı zamanda birçok sanatçıya beste ve şarkılarını verdi. Demet Akalın’dan Sibel Can’a, Murat Kurşun’dan Ebru Gündeş’e çok sayıda ünlü isim Emirkan şarkılarını seslendirdi.