Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

DOĞU DYLAN & EMRE ARISEV

Tracks:


Son 5 ayda çıkardıkları 4. Parça ‘’Bitti mi?’’ ile Avrupa’dan sonra Türk müzik piyasasına yeni bir soluk getiren Doğu Dylan ve Emre Arısev yeteneklerini sergilemeye devam ediyor.
22 Mayıs 2020’de müzikseverlerin beğenisine sunulan ‘’Bitti mi? ‘’ House & Indie tarzında Türk müzik dünyasına yeni bir soluk getirdi. Avrupa’dan sonra Türkiye’de çalışmalarına devam eden genç sanatçılar Doğu Dylan ve Emre Arısev kendine özgü tarzları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
5 farklı müzisyenin imzasının yer aldığı single’da; Doğu Dylan ve Hürkan Süren şarkının söz ve müziğini beraber kaleme alırken, vokal ve gitarda Ege Taybars, bass gitarda Samet Erkin yer alıyor. Parçanın mix-mastering’i ise Emre Arısev’e ait.
2018 yazından itibaren birlikte projeler üretmeye başlayan Doğu Dylan ve Emre Arısev Avrupa’da ‘’Alive’’, ‘’Your Body’’ ve ‘’Lira’’ adlı parçaları ile büyük bir yükseliş yaşadı. İkilinin ilk Türkçe parçası olan ‘’Bitti mi?’’ şimdi tüm müzik platformlarında yayında!
Doğu Dylan Kimdir?
Son zamanlarda sahne performansları ile dikkatleri üzerine çeken 1996, Charlotte, NC. doğumlu Doğu Dylan Çetintaş, çocukluğundan beri tutkulu bir şekilde müziğin içinde. 2014 sonbaharında California, San Diego State Üniversitesi’nde Müzik Teorisi ve Bestecilik, ardından Los Angeles’ta prodüksiyon eğitimi alarak kariyerine devam etti. 2018’de Türkiye’ye geri dönen Dylan, çalışmalarına İstanbul’da devam ediyor.
Emre Arısev Kimdir?
2010 yılında profesyonel müzik hayatına başlayan 27 yaşındaki genç yetenekli prodüktör/ DJ Emre Arısev, Türkiye’de son 5 yıldır kendine özgü tarzı ile canlı performanslar sergileyerek elektronik müzik piyasasında öne çıkan sanatçılardan birisi oldu. Sean Paul, Steve Aoki, Deadmau5, Showtek, R3HAB, Ummet Ozcan, Firebeatz, Don Diablo ve Otto Knows gibi sanatçılarla aynı sahneleri paylamış olan Arısev çalışmalarına İstanbul’da devam ediyor.