Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

CENGİZ AKBAY

Tracks:


 

CENGİZ AKBAY’IN ‘C-VİTAMİNİ’ İLE COŞMAYA HAZIR MISINIZ?

Cengiz Akbay 2015 yılında Gaziantep Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’ne 500 kişinin katıldığı yetenek sınavıyla ikinci olarak girmeye hak kazanmıştır.

Konservatuarın ikinci döneminde Seda Sayan‘la tanışarak ve Seda Sayan’ın ‘Senin gibi bir sesin istanbul’da olması gerek.’ sözlerinin etkisiyle İstanbul Haliç Üniversitesi’ne geçiş yapmıştır.

Sanatçının 2016 yılında çıkardığı ilk albümünün yönetmenliğini Seda Sayan yapmıştır.Bu albüm, 3 eserlik maxisıngle çalışmasından oluşmaktadır.Cengiz Akbay’ın müzik serüveninin başladığı o yıllarda Bülent Ersoy’la ses benzerliği ile de dikkatleri üzerine çekmiştir.
2019 yılında İstanbul Haliç Üniversitesi’nin Şan bölümünden mezun olmuştur.

Aylardır yaşadığımız Corona Virüs’ten kaynaklı sıkıntılı dönemlerimizde dinleyicilerini mutlu etmek için sözü ve müziği Tarık Mengüç’e ait “C-VİTAMİNİ” adlı eseri ile stüdyoya girmiştir. Şarkının düzenlemesi Suat Sakarya‘ya, fotoğrafları Sefa Gülsoy’a aittir. Yönetmenliğini Erkan Nas’ın yaptığı klipte birçok dansçının yanı sıra, sanatçı Hamiyet de eşlik etmiştir.
Şarkı, 10 Temmuz itibariyle ŞEKER MÜZİK YAPIM etiketi ile tüm dijital platformlarda yayındadır.