Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

ÇAĞRI MÜFTÜOĞLU

Tracks:


 

 

Çağrı’yı yıllar önce ‘Kal Benimle’ şarkısında duyduk. 18 yaşındaydı. Annesi Emel Müftüoğlu’nun şarkısını öyle sempatik bir vokalle söylemişti ki hafızalarımıza kazınmıştı. Derken 2000’lerin sonunda ‘Kapıyı Kapat’ şarkısı ve mini albümüyle karşımıza çıktı. ‘Film Metni’ ve ‘Gücüm Yok’ gibi şarkılarla özellikle radyoların sempatisini kazandı.

Bu albümden sonra birkaç single daha yayınladı Çağrı. ‘Neden Mutlu Değilim’, ‘Bana Dokunma’, ‘Sensiz’ ve ‘Aferin’ gibi şarkılarla eğlenceli, mütevazı, sempatik şarkılara imza attı.

Uzun, hem de çok uzun bir zaman sonra müziğe döndüğünü öğrenince sevindim ve az biraz telaş yaptım. “Yine eskisi gibi sempatik ama iddiasız şarkılar mı söyleyecek acaba?” derken şaşırtıcı bir gol yedim Çağrı’dan. Kendisinden hiç de beklemediğim kadar iddialı bir şarkıyla dönmüş aramıza. Çağrı’nın bugüne kadar yaptığı en iddialı şarkı var karşımızda.

Bir Sezen Aksu ve Ozan Bayraşa şarkısı

‘Dip’ adlı şarkının sözü Sezen Aksu’ya ait. Müzik ise Sezen Aksu ve Ozan Bayraşa’nın ortak çalışması. Keza düzenleme de Ozan Bayraşa’ya ait. Sezen Aksu ve Ozan Bayraşa ikilisini birlikte görünce akla hemen doğal olarak Simge Sağın’ın ‘Yankı’ şarkısı geliyor. Bir hayli kalabalık bir ekibin ortak ürünü olan ‘Yankı’, Türkçe pop’un 2010’lu yıllardaki en büyük hit’lerinden biriydi. Ve Sezen Aksu ile Ozan Bayraşa da ‘Yankı’nın başarısının mimarlarından biriydi elbette.