Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

AYŞEN BİTEN FT. SUWU

Tracks:


 

 

 

Ayşen Biten – De Hadi Bu Aşk Yalan

“De Hadi Bu Aşk Yalan” eseri, sanatçının ilk albümünden farklı bir tarzda ortaya çıktı. Pop ve alaturka esintileri içeren duygusal bir eser.
“De Hadi Bu Aşk Yalan” şarkısının söz ve müziği, sanatçının ilk albümünde yer alan “Yağmur Damlası” eserinin bestecisi Volkan Türkcan’a aittir.

Ayrıca, bu proje de Volkan Türkcan’ın ortaya koyduğu bir proje. SUWU grubu telefon üzerinde bir karaoke uygulaması olan Smule’da yurdun dört bir yanından gelen bir sürü müzisyenin birlikte projeler yaptığı bir grup. Bu grubun elemanları SUWU etiketi altında, farklı zamanlarda tekliler çıkarmaya başladılar.

Ayşen Biten kimdir?
1990 yılında Ankara’da doğdu. Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başladı. Halk müziği yolculuğu 8 yaşında bağlama çalarak başladı. Lise yıllarında Bircan Pullukçuoğlu’nun yönetimindeki koroya katılarak nota ve nazariyat eğitimleri aldı. Daha sonra Mamak Belediye Konservatuarı’nda 2 sene eğitim aldıktan sonra üniversite ile birlikte TRT Ankara Radyosu Gençlik Korosu sınavlarını kazandı ve 6 sene gençlik korosuna devam etti. Üniversitede ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği okudu, üniversiteden sonra Gazi Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda yüksek lisans yaparak Ankara türkülerinin günümüzdeki değişimleri ile ilgili akademik çalışmalar gerçekleştirdi. Bu süreç zarfında bir çok TV programı, radyo programı ve konser etkinliklerinde solist olarak yer aldı.
2019 yılında Pinhan adında bir Türk Halk Müziği albümü çıkardı. Albümde birbirinden kıymetli saz sanatçıları enstrümanlarıyla yer alırken, aranjeler değerli müzisyen Selçuk Murat Kızılateş tarafından yapıldı. Bu albüm geleneksel tınıların modern dünya enstrümanları ile birleştiği, kültürler arası geçişlerin gelenekle harmanlandığı 14 eserden oluşmaktadır.