Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

ASYA GASHİ

Tracks:


 

ASYA GASHİ YEPYENİ ŞARKISI “DİLLERE DÜŞMÜŞSÜN”

KLİPTE 7 SAAT TABUTTA KALDI.

Kosova’nın ‘Lady Gaga’sı olarak bilinen NBA yıldızı Tu Holloway ile Yaşadığı aşk ile dünya basınınında ilgisini çeken, ünlü yıldız Asya Gashi, yapımcılığını Selim Akar Müzik’in yaptığı yepyeni şarkısı “Dillere Düşmüşsün” Pdnd Müzik etiketiyle ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

“Dillere Düşmüşsün” şarkısının sözleri Nehir Kıyıcı’ya müziği Yılmaz Taner’e aranjesi ise Bertan Asllani imzası taşıyor.

Yönetmenliği Selim Akar tarafından yapılan Asya Gashi’nin klibinde dünyada artan ırkçılığa ve George Floyd’un öldürülmesine dikkat çekildi. “Siyahi hayatlar önemlidir.“ mesajının yüklendiği klip detaylarında 4 siyahi modelin gözleri sargılı haliyle haksız ölümler betimlenirken Asya Gashi tabut içinde taşıma görüntüleri ile ırkçılığa tepki gösterdi.

Asya Gashi: “Tabutlu bölümlerin çekimleri yaklaşık 7 saat sürdü.
Bu 7 saat süresince tabutun içerisinde kapalı kaldığım, kapalıyken taşındığım sahneler de oldu. Tabutun içindeyken George Floyd’un haksız yere katledilmesini düşündüm. Hepimiz doğarken eşit şartlarda dünyaya geliyoruz. Dünyada tüm insanların eşitliğine inanıyorum. Irkçılığı lanetliyorum. Klibimde dünyanın bu büyük sorunu olan Irkçılığa dikkat çekmek istedim.” Dedi.