Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

Recent posts: Ümit besen 2016

Ümit Besen başka

Usta müzisyen Ümit Besen, bu defa Başka’ tarzda bir albüm ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor. Kendine Has tarzıyla hepimizin Kulaklarına Aşina olmuş şarkıları yorumlayan, Ümit besen bu albümde gerçekten bam başka olmuş..!

DMC etiketiyle 17 Haziran’ da iTunes’ da, 23 Haziran tarihinde müzik marketlerde yer alan merakla beklenen yeni albümü “BAŞKA“ nın repertuarında Teoman, Mirkelam, Emre Aydın, Manga, Yüksek Sadakat, Pinhani, Grup Seksendört, Leyla The Band’ den beğeniyle dinlenen rock şarkılarına yer veren Ümit Besen, bu şarkıları kendine özgü, bambaşka ve ustaca yorumlaması ile dikkat çekiyor. Albümde ayrıca Ümit Besen’le özdeşleşen Nikah Masası, Okul Yolunda, Seni Unutmaya Ömrüm Yeter mi, Islak Mendil gibi eserlerin değerli sanatçıların katkısıyla farklı yorumları da yer alıyor.

Ümit Besen’in tek başına yorumladığı parçaların yanında, Pamela ile Seni Unutmaya Ömrüm Yeter mi, Bora Duran ile Nikâh Masası, Sinan Kaynakçı(Pinhani) ile Bir Anda düetlerini de barındıran Albümde 12 şarkıya yer verilmiş.  Ümit Besen’e 1981 yılında Yılın Şarkıcısı, Yılın Albümü, Yılın Şarkısı olmak üzere üç dalda ödül getiren ikinci Albümünün hit parçası Islak Mendil Cem Adrian tarafından, yine bir Ümit Besen klasiği olan Okul Yolunda ise Feridun Düzağaç tarafından yorumlanmış.  Şarkıların önemli bir kısmının Bora Duran tarafından aranje edildiği Albümde, Cem Adrian, Can Alper, Hüseyin Cebişci ve Pinhani’ nin düzenlemeleri de yer alıyor. Müzik arşivinde önemli bir yer edineceği şimdiden anlaşılan bu Albüm, Başka bir sound, başka bir yorum ile Yılların Usta Sanatçısı Ümit Besen’ in “Başka” yönünü ortaya çıkarırken, Ümit Besen’in belli bir müzik türüyle kategorize edilemeyecek, sınırlandırılamayacak niteliğinin ve kalitesinin bir kez daha altını çiziyor.

22 Haziran 2016 Genel Read more