Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

Recent posts: SAZ SÖZ MAVİ

‘Saz Söz Mavi’ Albümü Yayınladı!

Son yılların en üretken şarkı yazarlarından Mavi, kendi içsel yolculuğunu güçlü kalemi ve zengin melodilerle harmanladığı ikinci stüdyo albümü “Saz Söz Mavi”yi, 6 Nisan 2018’de Pasaj Müzik etiketiyle yayınladı.

Söz ve müziği Mavi’ye ait olan albümün çıkış şarkısı “Ufalandım”ın Bartu Güngör yönetmenliğinde Belgrad Ormanı, Kadıköy ve Moda’da çekilen video klibinin görüntü yönetmeliğini İtalyan Giovanni Busnach yaptı.

2017 baharına “Saz Söz Mavi” adını verdiği projesiyle merhaba diyen Mavi, albüm şarkılarını her ay bir tane olmak üzere albüm yayınlanmadan önce paylaşmaya ve hepsini kliplendirip internet üzerinden dinleyicilerine sunmaya başlamıştı.

Projenin ilk şarkısı “Gidersen” ile başladığı yayınlara; “Silmesinler İzlerimi”, “Dünya Güzeli”, “Müstahak”, “Selametle”, “Kaçak” ve Orçun Sünear’ın da eşlik ettiği “Masa Etrafında” ile devam etti. Kliplerde “İstanbul’un Hazineleri” konseptine bağlı kalarak Agora Meyhanesi’nden Yoros Kalesi’ne, Feshane’den Beylerbeyi’ne uzanan Mavi, Türk müziğinden aşina olduğumuz enstrüman ve nağmeleri popüler müzikle, renkli ve uçarı duruşunu İstanbul nostaljisiyle harmanladı.

Yeni şarkıların da eklenmesiyle on şarkı olarak yayınlanacak olan albüm, TNK grubundan hatırladığımız Caner Karamukluoğlu’nun müzikal direktörlüğünde kaydedilirken, Mavi’nin hem yorumcu hem şarkı yazarı olarak katettiği yolu gözler önüne seriyor.

6 Nisan 2018 Genel Read more