Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

Recent posts: kendin yoluna gidiyorum

Aydilge ‘Kendi Yoluma Gidiyorum’

Kendi söz ve bestelerini yazan ender kadın sanatçılardan Aydilge, ‘Kendi Yoluma Gidiyorum’ adlı yeni albümünün ilk şarkısıyla 20 Nisan’da dinleyicisi ile buluşuyor.

Albümün ilk Video klibi ‘Kendi Yoluma Gidiyorum’ şarkısına Erdi Sevinç yönetmenliğinde çekildi.

Söz ve müziği diğer tüm şarkılar gibi Aydilge’ye ait olan parçanın düzenlemesi ise Samuray Gökçe’ye ait. ”Ben zorunda mıyım, senin sevdiğin her şeyi sevmeye? Bu benim yaşamım, benim seçimim, başkasına ne!” sözleriyle ”elalem ne der” kaygısına meydan okuyan Aydilge, klipte kendi yoluna giden genç bir kadını, yani kendisini oynadı.

Orkestrasının da katıldığı son sahnelerde ise amansız bir boya savaşı başlatan Aydilge ve ekibi tüm stüdyoyu bir renk cümbüşüne çevirdi. Herkesin boya içinde kaldığı eğlenceli sahneler, klibe gerçek anlamda ”renk” kattı. Video klip önümüzdeki günlerde yayında olacak.

Sanatçının özellikle ‘elalem ne der” çekincesiyle hapsolduğumuz sınırlara meydan okuduğu albümde, 11 yeni şarkısı bulunuyor. Tüm söz ve bestelerin kendisine ait olduğu albümde Aydilge, insanı özünden uzaklaştıran basmakalıp rolleri sorguluyor.

21 Nisan 2018 Genel Read more