Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

Recent posts: erdal bayrakoğlu

Yasemin Göksu ‘Anla

Yasemin Göksu yepyeni bir şarkı ile sevenleriyle buluşuyor: Anla. Kınay Production etiketiyle tüm müzik platformlarında yayınlanan Anla ile hasret bitiyor.
Sözleri sanatçımızın kendisine ait olan şarkının, müzik ve düzenleme çalışmaları ise Saki Çimen’e ait.
Müzikal serüvenine 1994 yılında başlayan sanatçımız pek çok solo albüme imza atmış, çok sayıda karma albüme katılmıştır.
Rumeli ve Balkan ezgileri dışında, “Aldı Gitti” gibi şarkıları, klip çekmediği halde kulaktan kulağa yayıldı, videoları, internette milyonlarca kez izlendi. Şarkıları filmlere ve dizilere hayat vermiştir.
“Üç Kadın” adlı projesiyle bu coğrafyada yaşamış 13 kültürün kendi dillerinde türkülerden örnekler verilen geniş bir etnik repertuarla Türkiye’nin yanı sıra Karadeniz, Balkan ve Avrupa ülkelerini kapsayan uzun turneler yaptı.
Karadeniz’ in güçlü sesi Erdal Bayrakoğlu ile birlikte, Rumeli ve Karadeniz türküleri ile hazırladıkları, “Rumeli’den o yani…” projesi ile Türkiye ve Avrupa ülkelerinde çeşitli konserlerle sevenleriyle kavuştu.
Darbukanın ve ritmin efsane ismi Mısırlı Ahmet ve İspanyol Dansçı CristianeAzem ile birlikte, baraklarla flamenko arasında köprü kurdu.
İclal Aydın ile birlikte yaptıkları gündeme dair sinemasal sohbetli “Şarkılar Girmiş Hayatınıza” gösterisi çok ses getirdi.

25 Nisan 2018 Genel Read more