Mine Ayman: Yaz aylarının EN İYİ`leri...

Haberi Paylaş:
18 Temmuz 2012 Çarşamba
Ozan Çolakoğlu, bence Türkiye`nin en iyi aranjörü ve yıllardır üzerinde büyük bir titizlikle çalıştığı ilk albümünü bu kadar beklediğimize değdi.

Yaza özel şarkılar ardı ardına çıkmaya devam ediyor, müzik dünyasında büyük bir yarış var ve bende kendime göre bu yazın en iyilerini yazmaya karar verdim. Bence bu yazın en iyi albümü Ozan Çolakoğlu`nun "01" adlı albümü, o kadar iyi bir albüm ki dayanamayıp yıllar sonra bir albümü satın aldım...


Ozan Çolakoğlu, bence Türkiye`nin en iyi aranjörü ve yıllardır üzerinde büyük bir titizlikle çalıştığı ilk albümünü bu kadar beklediğimize değdi. Albümün ilk klip şarkısı olan ve Tarkan`ın seslendirdiği "Aşk Gitti Bizden" bence her anlamda muhteşem bir şarkı. Aşk Gitti Bizden`in klibinde Tarkan`ın olağan üstü performansı her izleyişimde beni büyülüyor. Şarkının başarısının dışında Tarkan`ın başarısını da tebrik etmek lazım, şarkının duygusunu her hareketinden hissedebiliyorum izlerken. Klipte az da olsa Ozan Çolakoğlu`nu görmek mümkün oluyor, kendisini kulaklık takıp dj pozları vermediği için tebrik ediyorum, klipte tüm karizmasıyla karşımıza çıkmış ve oldukça cool görünüyor.

 

 


 


Ozan Çolakoğlu`nun "01" albümünün diğer hit şarkısı ise Gülşen`den geldi, "Seyre Dursun Aşk" klibi yayına girmeden çok sevildi ve radyolar tarafından en çok çalınan şarkılar arasına girmeyi başardı. Şu günlerde Ozan Çolakoğlu ve Gülşen`i ekranlarda birbirlerine kelepçelenmiş halde izliyoruz, ajan filmi kıvamındaki klipleri de en az şarkı kadar dikkat çekmiş durumda. Gülşen hakikaten altın dönemini yaşıyor, Emir`in "Sudan Sebep" ve Murat Dalkılıç`ın "Bir Güzellik Yap" adlı şarkılarında da Gülşen imzası var ve bu şarkılar bu yazın en çok çalınan şarkıları olmayı başardılar. Özellikle, "Bir Güzellik Yap" adlı şarkıyı dinlerken kelimenin tam anlamıyla mest oluyorum. Şarkının ateşi beni resmen her dinlediğimde gaza getiriyor! "Bir Güzellik Yap"ın klibini de çok seviyorum, Murat Dalkılıç`ın oyunculuk yönü de çok başarılı, bakışlarıyla birbirinden çok farklı "aşık adam" rollerini çok güzel oynamış. Ayrıca, klipte Amerikan futbolu oyuncusu kostümü içinde komik figürlerle dans eden dansçıyı da çok sevdim, özellikle klibin sonundaki gerdan kırma dansı beni her izlediğimde keyiflendirmeyi başarıyor.

 

 Göksel`in yeni klip şarkısı "Uzaktan" da harika bir şarkı, üstelik bir çok şarkıdan oldukça farklı! Göksel`in eski şarkılarındaki yorumunu bu şarkıda yeniden duymak beni mutlu ediyor. "Uzaktan" adlı şarkı, Göksel`in "Uzun Uzun Yollar" adlı şarkısını hatırlatıyor bana, o şarkı belki de en sevdiğim Göksel şarkısıdır. "Uzaktan" da sevdiğim Göksel şarkıları arasına girmeyi başardı, üstelik klibi de çok güzel. Göksel, duru ve masum halleriyle klipte çok güzel görünüyor, yeşillikler içindeki klibi romantizmi oldukça başarılı bir şekilde yansıtıyor.


Hadise`nin "Biz Burdayız" adlı şarkısı da farklı projelerden ve oldukça iddialı. Özellikle şarkının soundu birçok şarkının oldukça üzerinde! Hadise klibindeki yeni imajı, dansı ve farklı görüntüleriyle son dönemde en çok konuşulan ve beğenilen kliplerden birinin sahibi olmayı başardı. Single çalışmalarına devam edecek olan Hadise, Ekim ayında sözü ve müziği Deniz Erten`e ait olan "Parfüm" ile sevenlerine bir sürpriz daha yapmaya hazırlanıyor.

Bu yazın sürpriz ismi "Hakim Bey" adlı şarkısıyla Mehmet Erdem oldu. Her ne kadar albümü kış aylarında çıkmış olsa da, Mehmet Erdem ismi şu günlerde tam anlamıyla keşfedilmiş durumda. Her ne kadar şarkının introsu Tarkan`ın Hepsi Senin Mi? Şarkısının neredeyse aynısı olsa da, Mehmet Erdem`in farklı bir tarzı olduğu kesin. Halil Sezai patlamasından sonra, en iyi çıkış yapan isim Mehmet Erdem olsa gerek. Ses rengi ve yorumu oldukça farklı, şarkısı ise sözleri itibariyle oldukça asi ama ses rengi o kadar huzurlu ki kulağa ninni gibi geliyor. Klipte, Hüsnü Şenlendirici de var ve klarnetini konuşturmuş yine. Mehmet Erdem`in tarzı bana Anadolu rock müzik ile özgün müziğin karışımı gibi geldi. Yeni ve başarılı isimleri desteklemek lazım, yolu açık olsun.

Yeni projeleri yazmaya devam edeceğim, bir sonraki yazımda yeniden buluşalım, sevgilerimle...

"Mine Ayman "

Bu haber 2071 kez okundu.
Haber Arşivi
GENÇLER LİGİNİN ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR GENÇLER LİGİNİN ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR
06 Kasım 2017 Pazartesi
Arka arkaya çıkardığı şarkılarla milyonların kalbinde taht kuran İrem Derici; yeni single`ı `Bazı Aşklar Yarım Kalmalı`yı 3 Kasım`da çıkardı.
KENAN DOĞULU - İLK ADIMI SEN AT KENAN DOĞULU - İLK ADIMI SEN AT
06 Kasım 2017 Pazartesi
Kenan Doğulu, yayınlandığı günden itibaren müzik listelerinde üst sıralardaki yerini koruyan `İlk Adımı Sen At` şarkısının yeni düzenlemesi ile müzikseverlerle buluşuyor.
Orhan Ölmez&Canan Çal - Yar Ağladı Ben Ağladım Orhan Ölmez&Canan Çal - Yar Ağladı Ben Ağladım
06 Kasım 2017 Pazartesi
Orhan Ölmez ve Canan Çal, `Yar Ağladı Ben Ağladım` isimli duygusal çalışma ile sizlerle.
FERHAT GÖÇER VE VOLGA TAMÖZ `GÜNAH`A GİRDİLER FERHAT GÖÇER VE VOLGA TAMÖZ `GÜNAH`A GİRDİLER
28 Ekim 2017 Cumartesi
Ferhat Göçer ve Volga Tamöz`ün yeni çalışması `Günah` bugün çıktı.
SILA - MUHBİR SILA - MUHBİR
24 Ekim 2017 Salı
Türk Pop Müziği`nin başarılı şarkı yazarı ve yorumcusu Sıla, müzik kariyerinde 10 yılı geride bırakırken yepyeni şarkısı `Muhbir`i de 10. yıl hediyesi olarak dinleyicilerle buluşturdu.
Tüm haberler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil