Biz Derya Köroğlu ile değil sevgili olmak, yakın arkadaş bile sayılmazdık.

Haberi Paylaş:
20 Haziran 2012 Çarşamba
Murathan Mungan resmi twitter adresinden yaptığı açıklama da Biz Derya Köroğlu ile değil sevgili olmak, yakın arkadaş bile sayılmazdık dedi ...
Böyle bir yazı yazmak zorunda kaldığım için, özellikle okurlarımdan özür dilerim. Onlar benim bu tür açıklamalar yapmaktan hoşlanmadığımı bilirler. Hepimizin hakikatlere borcu vardır; buna sayın.
Hiçbir zaman iyi bir "sosyal medya" takipçisi değildim; şimdilerdeyse bu mecraya sınırlı zaman ayırdığımı söyleyebilirim. Benimle ilgili söylenen bir dolu yalan, iftira, yakıştırmanın günlerin köpüğünde nasıl kaybolup gittiğini bildiğim için hiçbirinin takipçisi olmadım. Dolayısıyla, benim "Yeni Türkü topluluğunun solisti Derya Köroğlu ile bir zamanlar sevgili olduğumuz" saçmalığını ilk duyduğumda gülüp geçtim. Hatta Derya`yla birlikte güldük. Ama gördüğüm kadarıyla bu sefer işin tadı kaçtı; ordan burdan duyduğu yalan yanlış her şeyi fütursuzca sosyal medyaya aktarmada sakınca görmeyen sorumsuz insanlar sayesinde bu durum sıradan bir yalan, ucuz bir yakıştırma olmaktan çıkıp konuşulabilir bir şeymiş sanılmaya başlandı.
Öncelikle şunu söyleyeyim: Biz Derya Köroğlu ile değil sevgili olmak, yakın arkadaş bile sayılmazdık. Tanıştığımız sıralarda arkadaşım Meral Özbek ile evlendi. (Kendisi Yeni Türkü`nün birçok şarkısının sözlerini yazmıştır. "Çocuklardık parlak yıldızlardık o zaman," nakaratıyla ünlü "Günebakan" başta olmak üzere, "Açelya", "Resim", "Rüzgar" gibi güzelim şarkıların sözleri onun elinden çıkmadır.) Derya'nın oğlu Yunus`un annesi, ikinci eşi Sibel Erülgen de ahbabımdır. Ayrıca zamanında bütün kopyaları kaybolmuş olan "Başkasının Hayatı" adlı senaryomun bir kopyasını kaç yıl sonra bulup bana getirdiği için, hayatım boyunca şükran duyacağım insandır kendisi. Gördüğüm kadarıyla Derya, şimdilerde üçüncü evliliğini yaptığı genç ve güzel eşi Ayşe Özgür Köroğlu ile mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürüyor. Anlayacağınız, sosyal medya uydurmacılarının yalanlarıyla bizim hayatımız birbirini hiç tutmuyor.
Şunu özellikle belirtmeliyim ki, Derya Köroğlu hayatımda gördüğüm "heteroseksüel" olup da "homofobik" olmayan insanlardan biridir. Olayların mizahi yanına takılmayı bilen muzip özelliğiyle, tüm bu söylentiler karşısında bıyık altından gülümseyip geçti sanırım. Bu saçmalıktan bir süre sonra rahatsız olduysa da, bir açıklama yapma gereği duymamış olması bile bir olgunluk göstergesi sayılmaz mı? Derya Köroğlu, medya karşısında hep "Yeni Türkü" olarak gözükmek istedi, evliliklerini ve özel hayatını "magazine etmekten" kaçındı. "Cezası" bu mudur?
Benim güya onun için "Olmasa Mektubun", "İstersen Hiç Başlamasın" gibi şiirler yazıp, Derya`nın da karşılık olarak bunları bestelemiş olması zırvalıklarına gelince: Söz Vermiş Şarkılar kitabımda şarkılarımın yazılma serüvenlerini anlatırım, Stüdyo Kayıtları kitabımda değinirim, ama okuyan kim! Bir işin aslını öğrenmek yerine, ordan buradan duydukları yalan yanlışla kirli merakları kışkırtmak varken... Öncelikle iki şarkının da bestecisi Derya Köroğlu değildir. İlk şarkı Yunanlı besteci Manos Loizos`undur. Adından da anlaşılacağı gibi, şarkıyı söyleyeni "fonetik olarak" rahatlatsın diye, "Ola se thimizun"u "Olmasa mektubun" yapmıştım. Anlayacağınız ortada ne ayrılık vardı, ne de mektup! Keşke bunu yalnızca bir şarkı olarak dinlemeyi deneseniz. İkinci şarkının bestecisi ise Selim Atakan`dır. "Şarkıcı Kız Kezban`ın Önlenebilir Tırmanışı" adlı müzikal için yazılmış bu şarkı, dolayısıyla benim ruh halimi değil, konu gereği ilerleyen yaşında karşısına çıkan genç erkeğe seslenen müzikalin kahramanı Kezban`ın ruh halini yansıtmaktadır.
İstanbul`a taşındığımız yıllarda söz yazarı ve besteci olarak bir işbirliği içine girdik Derya`yla, dostluğumuz, arkadaşlığımız pekişti; "Fırtına", "Dönmek", "Göç Yolları", "Aşk Yeniden", "Ağır Kapı" böyle ortaya çıktı. "Cezası" bu mudur?
Ben kendimi ve kimliğimi hiçbir zaman gizlemedim, ama mahremimi korumaya hep özen gösterdim. Sanırım burada benim kimliğini açıkça üstlenen varlığımdan ötürü çevremdekileri de içini çeken homofobik bir cezalandırma mekanizması işliyor. Yazdığım şarkıları söylemekten başka bir ilgisi olmayan "heteroseksüel" bir adamı ısrarla sevgilimmiş gibi göstermek, hakkımızda asılsız hikayeler uydurmak, kaç yıldır onca insanın anılarına eşlik etmiş bu şarkılara yalan tarihler yazmaya kalkışmak tek kelimeyle ayıptır. Benim diyeceklerim bu kadar. Umarım utanırsınız.
Bu haber 1656 kez okundu.
Haber Arşivi
Soner Sarıkabadayı - Gel de Uyu Soner Sarıkabadayı - Gel de Uyu
23 Aralık 2017 Cumartesi
Soner Sarıkabadayı `Gel de Uyu` isimli yeni teklisini ve video klibini sevenleriyle buluşturdu.
Gülben Ergen - Yansın Bakalım Gülben Ergen - Yansın Bakalım
23 Aralık 2017 Cumartesi
Gülben Ergen, söz ve müziği Sezen Aksu`ya ait tek şarkılık single projesi `Yansın Bakalım` ile müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı!
GENÇLER LİGİNİN ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR GENÇLER LİGİNİN ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR
06 Kasım 2017 Pazartesi
Arka arkaya çıkardığı şarkılarla milyonların kalbinde taht kuran İrem Derici; yeni single`ı `Bazı Aşklar Yarım Kalmalı`yı 3 Kasım`da çıkardı.
KENAN DOĞULU - İLK ADIMI SEN AT KENAN DOĞULU - İLK ADIMI SEN AT
06 Kasım 2017 Pazartesi
Kenan Doğulu, yayınlandığı günden itibaren müzik listelerinde üst sıralardaki yerini koruyan `İlk Adımı Sen At` şarkısının yeni düzenlemesi ile müzikseverlerle buluşuyor.
Orhan Ölmez&Canan Çal - Yar Ağladı Ben Ağladım Orhan Ölmez&Canan Çal - Yar Ağladı Ben Ağladım
06 Kasım 2017 Pazartesi
Orhan Ölmez ve Canan Çal, `Yar Ağladı Ben Ağladım` isimli duygusal çalışma ile sizlerle.
Tüm haberler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil