CEYL`AN ERTEM`DEN YENİ ALBÜMÜN İLK KLİBİ

Haberi Paylaş:
18 Şubat 2017 Cumartesi
Ceyl`an Ertem`in albümünün çıkış şarkısı olan `Efsunlu Dünya` kliplendi.
Geçen hafta Sony Music etiketiyle çıkardığı yeni albümü “Yine de Amin” ile büyük beğeni toplayan alternatif müziğin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Ceyl`an Ertem`in albümünün çıkış şarkısı olan `Efsunlu Dünya` kliplendi.

Sözü Ceyl’an Ertem, bestesi Ceyl’an Ertem ve Cenk Erdoğan imzası taşıyan “Efsunlu Dünya” şarkısının klibinde yönetmen koltuğunda Hasan Kuyucu oturuyor. Görüntü yönetmenliğini Fırat Sözbir’in, kurgu yönetmenliğini Matina Korontzi’nin üstlendiği klipte Ceyl’an Ertem’i tek başına görüyoruz. Beş farklı kostümle kamera karşısına geçen sanatçının stil danışmanlığını ise Rabia Yaman üstleniyor.

Ümraniye Platoları’nda çekilen ve sanat yönetmenliğini Beyhan Aytekin’in yaptığı klipte Ceyl’an Ertem; İspanya’da Colmenar Viejo’da genç kızların yetişkinliğe geçmelerini kutlayan bir antik festivale de gönderme yaparak, çiçeklerle donatılmış bir sahnede şarkısını seslendiriyor.
Araba sahnelerinde 1947 yılında, Empire State Binası’ndan atlayarak intihar eden Evelyn McHale’nin ünlü fotoğrafına gönderme yapılan, orman sahnelerinde farklı bir efsunlu dünyanın yansıtıldığı klipte, hem naif duruşu hem de güçlü kadın profiliyle tıpkı şarkının sözlerinde de belirtildiği gibi insanın iç dünyasındaki çatışmalar tutkulu bir şekilde yansıtılıyor.

Ceyl’an Ertem; müzik eleştirmenleri tarafından tam not alan ve çıktığı günden beri dijital platformlarda üst sıralardaki yerini koruyan “Yine De Amin” albümünün çıkış şarkısı “Efsunlu Dünya” için “Korkmadan doya doya, cesaretle, 'bir' olarak, birbirimizi ve adaleti kollayarak, sevgiyi yücelterek yaşamamız lazım” diyor.

“Efsunlu Dünya, bizim yangın yerine döndürdüğümüz, ne ormanını, ne hayvanını, ne denizini bıraktığımız bir zavallı gezegen. Hala birilerinin hatrına dönüyor” diyen sanatçı, “Vicdanlıların, sevgi dolu ruhların ve kardeşliğin hatrına belki... Kolaya kaçanlar ise bu derin güzelliklerin tadına varamıyorlar” yorumunu yapıyor.

“Efsunlu Dünya”, bugün sanatçının vevo kanalında ve tüm müzik kanallarında yayında!
 
Lansman konserleri başlıyor
18 Şubat’ta “Yine de Amin” albümünün konserlerine İzmir Container’de başlayacak sanatçı, 21-22 Şubat tarihlerinde Babylon’da dinleyiciyle buluşacak.
Bu haber 547 kez okundu.
Haber Arşivi
Mabel Matiz - Öyle Kolaysa Mabel Matiz - Öyle Kolaysa
17 Şubat 2018 Cumartesi
Mabel Matiz `Maya` adını verdiği ve yeni bir dönemin başlangıcı olarak nitelediği 4. stüdyo albümünün `Öyle Kolaysa` isimli ikinci teklisini yayınladı.
Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden
17 Şubat 2018 Cumartesi
Sadık Karan geride bıraktığı 4 albüm ve 5 tekliden sonra, 2018 yılının ilk aylarında yepyeni şarkısı `VAZGEÇTİM BİZDEN` ile dinleyicileriyle buluştu.
Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya
17 Şubat 2018 Cumartesi
Orhan Ölmez söz ve müziği Derya Derin`e ait olan `Doya Doya` isimli romantik şarkıyı yine Derya Derin`le birlikte yorumlayarak 14 Şubat Sevgililer Günü`nde müzikseverlerle buluşturdu.
Gülşah Gemiz - Susturamazsın Gülşah Gemiz - Susturamazsın
17 Şubat 2018 Cumartesi
Gülşah Gemiz, bitmiş bir aşkın ardından Susturamazsın diyor.
Yalın - Hele Bi Başla Yalın - Hele Bi Başla
17 Şubat 2018 Cumartesi
Yalın bu yılda Sevgililer Günü`ne özel şarkısı `Hele Bi Başla` ile hayranlarının karşısına çıktı.
Tüm haberler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil