CEYL`AN ERTEM`DEN YENİ ALBÜMÜN İLK KLİBİ

Haberi Paylaş:
18 Şubat 2017 Cumartesi
Ceyl`an Ertem`in albümünün çıkış şarkısı olan `Efsunlu Dünya` kliplendi.
Geçen hafta Sony Music etiketiyle çıkardığı yeni albümü “Yine de Amin” ile büyük beğeni toplayan alternatif müziğin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Ceyl`an Ertem`in albümünün çıkış şarkısı olan `Efsunlu Dünya` kliplendi.

Sözü Ceyl’an Ertem, bestesi Ceyl’an Ertem ve Cenk Erdoğan imzası taşıyan “Efsunlu Dünya” şarkısının klibinde yönetmen koltuğunda Hasan Kuyucu oturuyor. Görüntü yönetmenliğini Fırat Sözbir’in, kurgu yönetmenliğini Matina Korontzi’nin üstlendiği klipte Ceyl’an Ertem’i tek başına görüyoruz. Beş farklı kostümle kamera karşısına geçen sanatçının stil danışmanlığını ise Rabia Yaman üstleniyor.

Ümraniye Platoları’nda çekilen ve sanat yönetmenliğini Beyhan Aytekin’in yaptığı klipte Ceyl’an Ertem; İspanya’da Colmenar Viejo’da genç kızların yetişkinliğe geçmelerini kutlayan bir antik festivale de gönderme yaparak, çiçeklerle donatılmış bir sahnede şarkısını seslendiriyor.
Araba sahnelerinde 1947 yılında, Empire State Binası’ndan atlayarak intihar eden Evelyn McHale’nin ünlü fotoğrafına gönderme yapılan, orman sahnelerinde farklı bir efsunlu dünyanın yansıtıldığı klipte, hem naif duruşu hem de güçlü kadın profiliyle tıpkı şarkının sözlerinde de belirtildiği gibi insanın iç dünyasındaki çatışmalar tutkulu bir şekilde yansıtılıyor.

Ceyl’an Ertem; müzik eleştirmenleri tarafından tam not alan ve çıktığı günden beri dijital platformlarda üst sıralardaki yerini koruyan “Yine De Amin” albümünün çıkış şarkısı “Efsunlu Dünya” için “Korkmadan doya doya, cesaretle, 'bir' olarak, birbirimizi ve adaleti kollayarak, sevgiyi yücelterek yaşamamız lazım” diyor.

“Efsunlu Dünya, bizim yangın yerine döndürdüğümüz, ne ormanını, ne hayvanını, ne denizini bıraktığımız bir zavallı gezegen. Hala birilerinin hatrına dönüyor” diyen sanatçı, “Vicdanlıların, sevgi dolu ruhların ve kardeşliğin hatrına belki... Kolaya kaçanlar ise bu derin güzelliklerin tadına varamıyorlar” yorumunu yapıyor.

“Efsunlu Dünya”, bugün sanatçının vevo kanalında ve tüm müzik kanallarında yayında!
 
Lansman konserleri başlıyor
18 Şubat’ta “Yine de Amin” albümünün konserlerine İzmir Container’de başlayacak sanatçı, 21-22 Şubat tarihlerinde Babylon’da dinleyiciyle buluşacak.
Bu haber 462 kez okundu.
Haber Arşivi
GENÇLER LİGİNİN ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR GENÇLER LİGİNİN ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR
06 Kasım 2017 Pazartesi
Arka arkaya çıkardığı şarkılarla milyonların kalbinde taht kuran İrem Derici; yeni single`ı `Bazı Aşklar Yarım Kalmalı`yı 3 Kasım`da çıkardı.
KENAN DOĞULU - İLK ADIMI SEN AT KENAN DOĞULU - İLK ADIMI SEN AT
06 Kasım 2017 Pazartesi
Kenan Doğulu, yayınlandığı günden itibaren müzik listelerinde üst sıralardaki yerini koruyan `İlk Adımı Sen At` şarkısının yeni düzenlemesi ile müzikseverlerle buluşuyor.
Orhan Ölmez&Canan Çal - Yar Ağladı Ben Ağladım Orhan Ölmez&Canan Çal - Yar Ağladı Ben Ağladım
06 Kasım 2017 Pazartesi
Orhan Ölmez ve Canan Çal, `Yar Ağladı Ben Ağladım` isimli duygusal çalışma ile sizlerle.
FERHAT GÖÇER VE VOLGA TAMÖZ `GÜNAH`A GİRDİLER FERHAT GÖÇER VE VOLGA TAMÖZ `GÜNAH`A GİRDİLER
28 Ekim 2017 Cumartesi
Ferhat Göçer ve Volga Tamöz`ün yeni çalışması `Günah` bugün çıktı.
SILA - MUHBİR SILA - MUHBİR
24 Ekim 2017 Salı
Türk Pop Müziği`nin başarılı şarkı yazarı ve yorumcusu Sıla, müzik kariyerinde 10 yılı geride bırakırken yepyeni şarkısı `Muhbir`i de 10. yıl hediyesi olarak dinleyicilerle buluşturdu.
Tüm haberler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil