Single`ları sizin için değerlendirdik...

Haberi Paylaş:
14 Mayıs 2012 Pazartesi
Yakın zamanda çıkan teklileri (single`ları) sizin için değerlendirdik.
Dijital müzik platformlarının gün geçtikçe daha aktif olmasıyla dijital teklilerin piyasadaki yoğunluğu da çoğaldı. Yakın zamanda çıkan teklileri (single`ları) sizin için değerlendirdik.Su Gibi Gel – Ayşe Özyılmazel Ali Baba – Can Bonomo Rüya – Hande Yener & Seksendört Aşk

Ayşe Özyılmazel – Su Gibi Gel:Şarkıcı, bir önceki albümü “Sıfır Makyaj”ın allanmış pullanmış klip şarkıları Arabesk, Tatlım hayal kırıklığı yaratırken, çok daha sade Sabıkalı videosuyla çıkışından bu yana en çok sevilen işine imza atmıştı. Bunun farkındalığını taşıyan Su Gibi Gel, dozunda kullanılmış bir alaturka eklentisi dışında Sabıkalı ile aynı klasmanda.Diğer Ayşe Özyılmazel şarkılarından en önemli farkı sözlerde hiçbir oyun, dikkat çekici numara kullanılmaması. Hatta sözlerin oldukça yavan olduğunu söylemek yanlış olmaz. İlk albümünü çıkardığı şirketi DMC`ye geri dönen Özyılmazel`in bu yeni sayfasında kendisinden talep edileni arz etmeye çalıştığı görülüyor. Mert Ali İçelli ise aranjede yine ustalığını konuşturmuş.

Ali Baba – Can Bonomo:
24 Mayıs`ta Eurovision yarı finalinde sahneye çıkacak olan Can Bonomo yarışmanın getirdiği rüzgarı kaçırmadan yeni teklisini yayımladı. Ali Baba, Sadri Alışık`ın Ali Baba ve Kırk Haramiler filminin müziklerinden bir şarkı. Can Bonomo’nun cover`ı için yenilikçi demek zor.
Eski versiyonuna hayli sadık kalan eser, son bir dakikası içinde asıl iddiasını ortaya koyarak bence tipik bir manevra yapıyor.Eurovision şarkımız Love Me Back`in de en coşkulu yeri son anlarına denk geliyordu.Eser, Can Bonomo`nun tarzını sevenler için sevmesi kolay iken, meraklısı olmayanlar bile görkemli davullar ve yaylıların hakkını vermeli. Can Saban imzalı aranje Bonomo`nun kendine has tarzını devam ettiriyor. Yalnız şarkıcı Eurovision sayesinde piyasada epey merkezi bir yere geldi. Şaşırtıcı stiliyle buraya geldiği düşünülürse bundan sonra şaşırtıcı olmaya devam etmesi için, bugüne kadarki şaşırtıcılığından biraz farklılaşması lazım. Bilmem açık oldu mu?

Rüya – Hande Yener & Seksendört:
Damar arabesk yapmaya başlayan rock grupları arasında en samimisi olan Seksendört (zira zaten işe öyle başlamışlardı) ve Hande Yener`in Ünlü grubuna ait Rüya şarkısının coverı orijinalinden pek farklı sayılmaz. Hatta aranje olarak sadece güncellenmiş bir hali denilebilir. Buna rağmen 2012`nin Rüya`sı kulağa modern geliyor. Bu başarıda zamansız bir şarkı icra eden Ünlü grubunun da yeni yorumcuların da katkısı var.
Sadece eski versiyonun korolu nakaratları, mistik geri vokalleri ve siyah beyaz klibiyle elde ettiği gizemli havası 2012 versiyonunda mevcut değil. Fakat zaten Ünlü de atmosferik sözleri bir anda kızın travesti çıkması gibi bir sürpriz sona bağlayan klibiyle aynı kaybı yaşatıyordu. Uzun lafın kısası coverlamak için iyi bir şarkı seçilmiş, keşke halk da aynı şekilde karar verse de, Hande Yener`i hep aynı işbirliklerinde görmekten kurtulsak, böyle yeni maceralarını izlesek.Aşk Diye Buna Derler – Cemil Demirbakan:

Yüksek Sadakat`in ilk solisti olarak tanıdığımız Cemil Demirbakan, birkaç düet ve özel proje sonrasında nihayet solo işiyle karşımıza geliyor. Karışık Kaset albümünün ilk dijital teklisi olan şarkının söz ve bestesi Artun Ertürk`e ait. Kendisini Pamela`yla olan popüler çalışmalarından hatırlayabilirsiniz. Bu şarkı da benzer pop rock sularında yüzüyor, hatta intronun beyni direk Aşk Her Şeyi Affeder Mi?`ye götürdüğünü söyleyebiliriz. Fakat eserin ciddi bir kancadan eksik olduğu bir gerçek.Kulağa samimi gelse de ciddi bir derinlik içermeyen sözlere sahip. Şarkının en başarılı olduğu kısım Cemil Demirbakan`ın güçlü sesini gösterişi fakat bu da tekrarı bol olan parçayı bir süre sonra yorucu kılıyor. Her halukarda zamanında yakalanmış iyi bir rüzgar sebebiyle Demirbakan`ın Sinan Akçıl parçalarıyla heba olacağından korkmuştuk. Bu tehlikeyi gidermesi şarkıyı olduğundan biraz daha güzel yapıyor.

Merakımdan – Özcan Deniz:

Özcan Deniz`in uzun zaman sonra sadece müzik adına yaptığı ilk iş olan Merakımdan sözü bestesi Deniz`in kendisine ait bir şarkı. Yakında Evim Sensin ile sinema salonlarında yer alacak Deniz`in müziği de unutmadığını gösterir nitelikte. Batı soundlu eser yumuşak bir piyanoyla açılıp coşkun elektro gitar solosuna doğru ilerliyor.Şarkıcının eski doğu – batı sentezi, modern doğu, oryantal batı, artık ismi her neyse tarzından biraz daha farklı ve çok daha az arabesk. Selim Çaldıran imzalı düzenlemenin girişi ve şarkının epey bir kısmı Rafet El Roman soundunu andırabilir. Eser Özcan Deniz`in arada bir yerde sıkışıp kalan popülaritesini tırmanışa geçirecek düzeyde sayılmaz fakat müzikal anlamda fena bir geri dönüş olmadığı kesin.

Bu haber 2338 kez okundu.
Haber Arşivi
Mabel Matiz - Öyle Kolaysa Mabel Matiz - Öyle Kolaysa
17 Şubat 2018 Cumartesi
Mabel Matiz `Maya` adını verdiği ve yeni bir dönemin başlangıcı olarak nitelediği 4. stüdyo albümünün `Öyle Kolaysa` isimli ikinci teklisini yayınladı.
Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden
17 Şubat 2018 Cumartesi
Sadık Karan geride bıraktığı 4 albüm ve 5 tekliden sonra, 2018 yılının ilk aylarında yepyeni şarkısı `VAZGEÇTİM BİZDEN` ile dinleyicileriyle buluştu.
Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya
17 Şubat 2018 Cumartesi
Orhan Ölmez söz ve müziği Derya Derin`e ait olan `Doya Doya` isimli romantik şarkıyı yine Derya Derin`le birlikte yorumlayarak 14 Şubat Sevgililer Günü`nde müzikseverlerle buluşturdu.
Gülşah Gemiz - Susturamazsın Gülşah Gemiz - Susturamazsın
17 Şubat 2018 Cumartesi
Gülşah Gemiz, bitmiş bir aşkın ardından Susturamazsın diyor.
Yalın - Hele Bi Başla Yalın - Hele Bi Başla
17 Şubat 2018 Cumartesi
Yalın bu yılda Sevgililer Günü`ne özel şarkısı `Hele Bi Başla` ile hayranlarının karşısına çıktı.
Tüm haberler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil