Berkan Şal Pilli Bebek Konser öncesi sevenleriyle söyleşi yaptı...

Haberi Paylaş:
25 Ocak 2014 Cumartesi
Sevilen dizi 'Behzat Ç.'de 'Akbaba' karakterini canlandıran Berkan Şal Pilli Bebek Konser öncesi sorularımızı cevapladı...
 Dizi oyuncusu ve ses yönetmeni OLAN Berkan Şal 1969 Ankara doğumlu.Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro ve Oyunculuk Bölümü mezunudur.Tiyatro mezunu olmasına rağmen oyunculuk yapmayan Berkan Şal yıllarca Ankara`nın çeşitli mekanlarında ses yönetmeni, DJ ve işletmeci olarak bulundu.Ekranlara ilk olarak Behzat Ç. isimli polisiye dizisinde Akbaba rolüyle merhaba dedi.Berkan Şal'ı bize kısaca anlatırmısınız ?
Ankara`da Yenidoğan`da büyüdüm.Oraya Kale denir.Uyuşturucunun havalarda uçuştuğu, insanların sokakta vurulduğu bir yerdir.Üç kardeş orada büyüdük.

Zor bir çocukluk muydu?
Çocukken hiçbir şey zor gelmiyor. Çünkü senin için her şey bir oyun. Ailende hissettirmemeye çalışıyor. Zaten bir varoştasın.Kendini başkalarıyla kıyaslamıyorsun. Ben orada büyüdüğüm için gurur duyuyorum. Yaşama olan bağışıklığımı artıran bir durum.

Oyunculuk hayatına ne zaman girdi?
Herhalde "Büyüyünce ne olacaksın?" sorusuna cevap veremeyen tek çocuk bendim. 21 yaşıma kadar işportacılık, pazarda su satma, tuvaletçilik, korumalık, grafik tasarım, DJ`lik ve tonmaister`lik yaptım. Sonra oyunculuk okuyan bir sevgilim oldu.Oyunculukla tanıştım ve Altındağ Belediyesi`nin tiyatro kurslarına gittim.İlk yıl sınavlara Bodrum`da barmenlik yapmaya gittiğim için giremedim.Sonra tekrar şansımı denedim .10 gün çalıştım ve Ankara Üniversitesi Dil-Tarih'de tiyatro bölümüne girdim.

Okulu neden bıraktın ?

Benim girdiğim sene 900 erkek sınavlara katıldı.Sadece dört erkek alındı. 3. sınıfa kadar okudum. İmkanlarım yetmedi ve okulu bıraktım. Gece barda çalışıp 8.00`de derse geliyordum. Bir yerden sonra hocalar sıkıntı çıkarınca yetişemiyorum diye bıraktım.

Herhalde çok büyük bir aşkla bağlanmadın oyunculuğa yoksa arkanı dönüp gidemezdin...
Yok,öyle bir şey. O palavra.Önce biyolojik yaşamını devam ettirmen gerekir.

Okulu bırakınca ne yaptın?
Zaten DJ`lik yapıyordum.16 yıl oyunculuğa ara verdim.Tiyatroya girmedim,hiçbir arkadaşımla görüşmedim.Tonmaister oldum.16 yıl sonra oyunculuğa nasıl döndün?

O işte İlham Yazar ve Erdal Beşikçioğlu`nun haltı. Dört yıl önce ‘Mojo' oyunuyla döndüm. Erdal Beşikçioğlu`nun Dibsahne adında bir gece kulübü vardı.Orada tiyatro oyunları da sahneliyordu.DJ ve tonmaister arıyorlardı.Erdal beni internetten işe aldı.Erdal`ın yardımcısı Fatih Katırcı`yla konuşurken "Buranın sahibi de oyuncu" dedi. "Ben de oyunculuk okudum" dedim.O sırada onlar görüntülü konuşma yapıyorlardı.Erdal, Fatih`e "Bilgisayarı çevirsene" dedi. "Tanımadım ama işe alındın" cevabını verdi.Tonmaister oldum.

Behzat Ç. serüveni nasıl başladı ?
Erdal "Bir diziye başlıyorum, çabuk buraya gel,Serdar Hoca burada" dedi. Ben "Serdar" dediğimi hatırlıyorum.Serdar Akar`mış o Serdar. Otele gittim.Serdar Hoca`yla merhabalaştık.Bir ay sonrada aradılar. Sağ olsun beni seçmiş Serdar Hoca. Behzat Ç.`ye sıfır kamera deneyimiyle başladım. Ama hocalarım çok iyiydi benim.Türk sinema tarihinde kült olmuş bir yönetmenle,Erdal gibi bir oyuncuyla çalışıyorsun. Behzat Ç. bana tekrar okul oldu.Bu haber 3892 kez okundu.
Haber Arşivi
Soner Sarıkabadayı - Gel de Uyu Soner Sarıkabadayı - Gel de Uyu
23 Aralık 2017 Cumartesi
Soner Sarıkabadayı `Gel de Uyu` isimli yeni teklisini ve video klibini sevenleriyle buluşturdu.
Gülben Ergen - Yansın Bakalım Gülben Ergen - Yansın Bakalım
23 Aralık 2017 Cumartesi
Gülben Ergen, söz ve müziği Sezen Aksu`ya ait tek şarkılık single projesi `Yansın Bakalım` ile müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı!
GENÇLER LİGİNİN ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR GENÇLER LİGİNİN ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR
06 Kasım 2017 Pazartesi
Arka arkaya çıkardığı şarkılarla milyonların kalbinde taht kuran İrem Derici; yeni single`ı `Bazı Aşklar Yarım Kalmalı`yı 3 Kasım`da çıkardı.
KENAN DOĞULU - İLK ADIMI SEN AT KENAN DOĞULU - İLK ADIMI SEN AT
06 Kasım 2017 Pazartesi
Kenan Doğulu, yayınlandığı günden itibaren müzik listelerinde üst sıralardaki yerini koruyan `İlk Adımı Sen At` şarkısının yeni düzenlemesi ile müzikseverlerle buluşuyor.
Orhan Ölmez&Canan Çal - Yar Ağladı Ben Ağladım Orhan Ölmez&Canan Çal - Yar Ağladı Ben Ağladım
06 Kasım 2017 Pazartesi
Orhan Ölmez ve Canan Çal, `Yar Ağladı Ben Ağladım` isimli duygusal çalışma ile sizlerle.
Tüm haberler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil