Berkan Şal Pilli Bebek Konser öncesi sevenleriyle söyleşi yaptı...

Haberi Paylaş:
25 Ocak 2014 Cumartesi
Sevilen dizi 'Behzat Ç.'de 'Akbaba' karakterini canlandıran Berkan Şal Pilli Bebek Konser öncesi sorularımızı cevapladı...
 Dizi oyuncusu ve ses yönetmeni OLAN Berkan Şal 1969 Ankara doğumlu.Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro ve Oyunculuk Bölümü mezunudur.Tiyatro mezunu olmasına rağmen oyunculuk yapmayan Berkan Şal yıllarca Ankara`nın çeşitli mekanlarında ses yönetmeni, DJ ve işletmeci olarak bulundu.Ekranlara ilk olarak Behzat Ç. isimli polisiye dizisinde Akbaba rolüyle merhaba dedi.Berkan Şal'ı bize kısaca anlatırmısınız ?
Ankara`da Yenidoğan`da büyüdüm.Oraya Kale denir.Uyuşturucunun havalarda uçuştuğu, insanların sokakta vurulduğu bir yerdir.Üç kardeş orada büyüdük.

Zor bir çocukluk muydu?
Çocukken hiçbir şey zor gelmiyor. Çünkü senin için her şey bir oyun. Ailende hissettirmemeye çalışıyor. Zaten bir varoştasın.Kendini başkalarıyla kıyaslamıyorsun. Ben orada büyüdüğüm için gurur duyuyorum. Yaşama olan bağışıklığımı artıran bir durum.

Oyunculuk hayatına ne zaman girdi?
Herhalde "Büyüyünce ne olacaksın?" sorusuna cevap veremeyen tek çocuk bendim. 21 yaşıma kadar işportacılık, pazarda su satma, tuvaletçilik, korumalık, grafik tasarım, DJ`lik ve tonmaister`lik yaptım. Sonra oyunculuk okuyan bir sevgilim oldu.Oyunculukla tanıştım ve Altındağ Belediyesi`nin tiyatro kurslarına gittim.İlk yıl sınavlara Bodrum`da barmenlik yapmaya gittiğim için giremedim.Sonra tekrar şansımı denedim .10 gün çalıştım ve Ankara Üniversitesi Dil-Tarih'de tiyatro bölümüne girdim.

Okulu neden bıraktın ?

Benim girdiğim sene 900 erkek sınavlara katıldı.Sadece dört erkek alındı. 3. sınıfa kadar okudum. İmkanlarım yetmedi ve okulu bıraktım. Gece barda çalışıp 8.00`de derse geliyordum. Bir yerden sonra hocalar sıkıntı çıkarınca yetişemiyorum diye bıraktım.

Herhalde çok büyük bir aşkla bağlanmadın oyunculuğa yoksa arkanı dönüp gidemezdin...
Yok,öyle bir şey. O palavra.Önce biyolojik yaşamını devam ettirmen gerekir.

Okulu bırakınca ne yaptın?
Zaten DJ`lik yapıyordum.16 yıl oyunculuğa ara verdim.Tiyatroya girmedim,hiçbir arkadaşımla görüşmedim.Tonmaister oldum.16 yıl sonra oyunculuğa nasıl döndün?

O işte İlham Yazar ve Erdal Beşikçioğlu`nun haltı. Dört yıl önce ‘Mojo' oyunuyla döndüm. Erdal Beşikçioğlu`nun Dibsahne adında bir gece kulübü vardı.Orada tiyatro oyunları da sahneliyordu.DJ ve tonmaister arıyorlardı.Erdal beni internetten işe aldı.Erdal`ın yardımcısı Fatih Katırcı`yla konuşurken "Buranın sahibi de oyuncu" dedi. "Ben de oyunculuk okudum" dedim.O sırada onlar görüntülü konuşma yapıyorlardı.Erdal, Fatih`e "Bilgisayarı çevirsene" dedi. "Tanımadım ama işe alındın" cevabını verdi.Tonmaister oldum.

Behzat Ç. serüveni nasıl başladı ?
Erdal "Bir diziye başlıyorum, çabuk buraya gel,Serdar Hoca burada" dedi. Ben "Serdar" dediğimi hatırlıyorum.Serdar Akar`mış o Serdar. Otele gittim.Serdar Hoca`yla merhabalaştık.Bir ay sonrada aradılar. Sağ olsun beni seçmiş Serdar Hoca. Behzat Ç.`ye sıfır kamera deneyimiyle başladım. Ama hocalarım çok iyiydi benim.Türk sinema tarihinde kült olmuş bir yönetmenle,Erdal gibi bir oyuncuyla çalışıyorsun. Behzat Ç. bana tekrar okul oldu.Bu haber 4137 kez okundu.
Haber Arşivi
Mabel Matiz - Öyle Kolaysa Mabel Matiz - Öyle Kolaysa
17 Şubat 2018 Cumartesi
Mabel Matiz `Maya` adını verdiği ve yeni bir dönemin başlangıcı olarak nitelediği 4. stüdyo albümünün `Öyle Kolaysa` isimli ikinci teklisini yayınladı.
Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden
17 Şubat 2018 Cumartesi
Sadık Karan geride bıraktığı 4 albüm ve 5 tekliden sonra, 2018 yılının ilk aylarında yepyeni şarkısı `VAZGEÇTİM BİZDEN` ile dinleyicileriyle buluştu.
Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya
17 Şubat 2018 Cumartesi
Orhan Ölmez söz ve müziği Derya Derin`e ait olan `Doya Doya` isimli romantik şarkıyı yine Derya Derin`le birlikte yorumlayarak 14 Şubat Sevgililer Günü`nde müzikseverlerle buluşturdu.
Gülşah Gemiz - Susturamazsın Gülşah Gemiz - Susturamazsın
17 Şubat 2018 Cumartesi
Gülşah Gemiz, bitmiş bir aşkın ardından Susturamazsın diyor.
Yalın - Hele Bi Başla Yalın - Hele Bi Başla
17 Şubat 2018 Cumartesi
Yalın bu yılda Sevgililer Günü`ne özel şarkısı `Hele Bi Başla` ile hayranlarının karşısına çıktı.
Tüm haberler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil