Doğa İçin Çal 5

Haberi Paylaş:
02 Mayıs 2013 Perşembe
Türkiye`nin farklı yerlerinde doğan 47 müzisyen ``Doğa İçin Çal`` projesiyle doğamıza sahip çıkmamız gerektiğini hatırlatmak için bir kez daha buluştular.

Daha önce "Divane Aşık Gibi", "Uzun İnce Bir Yoldayım", "Gesi Bağları, Çemberimde Gül Oya, Çayelinden Öteye" türkülerimizi hayata geçiren proje, son olarak da 2012'de Cahit Berkay'ın ölümsüz film müziklerini "Selvi Boylum Al Yazmalım, Çiçek Abbas, Devlerin Aşkı" potporisiyle müzik ve doğa severlerle buluşturmuştu.

Her çeşit çalgı ve müzik tarzının ahenkli bir biçimde derlenmesiyle fark yaratan proje gücünü bugüne kadar dünyanın dört bir yanından başvurmuş yirmi binden fazla müzisyenden alıyor.

Video çekimleri, ses kayıtları, kurgu ve düzenlemesini yine Fırat Çavaş'ın üstlendiği projenin beşinci şarkısı olan "Bitlis'te Beş Minare", Rus işgali sonrasında Bitlis'in harap haline yakılmış bir ağıt. Şebnem Ferah, İsmail Altunsaray, Gülçin Ergül, Levent Yüksel, gibi ünlü müzisyenlerin destek verdiği, Grammy ödüllü Evren Göknar'ın masteringini yaptı.

 

DOĞA İÇİN ÇAL 5 - BİTLİS'TE BEŞ MİNARE:

Bu haber 1636 kez okundu.
Haber Arşivi
Mabel Matiz - Öyle Kolaysa Mabel Matiz - Öyle Kolaysa
17 Şubat 2018 Cumartesi
Mabel Matiz `Maya` adını verdiği ve yeni bir dönemin başlangıcı olarak nitelediği 4. stüdyo albümünün `Öyle Kolaysa` isimli ikinci teklisini yayınladı.
Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden
17 Şubat 2018 Cumartesi
Sadık Karan geride bıraktığı 4 albüm ve 5 tekliden sonra, 2018 yılının ilk aylarında yepyeni şarkısı `VAZGEÇTİM BİZDEN` ile dinleyicileriyle buluştu.
Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya
17 Şubat 2018 Cumartesi
Orhan Ölmez söz ve müziği Derya Derin`e ait olan `Doya Doya` isimli romantik şarkıyı yine Derya Derin`le birlikte yorumlayarak 14 Şubat Sevgililer Günü`nde müzikseverlerle buluşturdu.
Gülşah Gemiz - Susturamazsın Gülşah Gemiz - Susturamazsın
17 Şubat 2018 Cumartesi
Gülşah Gemiz, bitmiş bir aşkın ardından Susturamazsın diyor.
Yalın - Hele Bi Başla Yalın - Hele Bi Başla
17 Şubat 2018 Cumartesi
Yalın bu yılda Sevgililer Günü`ne özel şarkısı `Hele Bi Başla` ile hayranlarının karşısına çıktı.
Tüm haberler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil