Türk Emniyet Teşkilatı`nın kuruluşunun 168.yıldönümü

Haberi Paylaş:
10 Nisan 2013 Çarşamba
EMNİYET TEŞKİLATININ 168.YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE VALİ DAŞÖZ`E ZİYARET

Emniyet teşkilatının 168.kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin personeli ile birlikte Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz`ü makamında ziyaret etti.
 
İl Emniyet Müdürü Çetin, 9-10 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Türk Emniyet Teşkilatı`nın kuruluşunun 168.yıldönümü etkinlikleri hakkında Vali Halil İbrahim Daşöz`e bilgi verdi. İl Emniyet Müdürü Çetin, Türk Polis Teşkilatı`nın 168. yıldır dünyanın Türkiye`nin en eski ve köklü bir kuruluşu olduğunu hatırlatarak, "Bu kuruluş gücünü halktan almaktadır. Halkından aldığı güven ve sadakatle 168. yıldır dimdik ayakta durmaktadır. Gelişen teknolojiye en iyi şekilde ayak uyduran kurumumuz, artık toplumun huzurunu ve güvenini hızlı bir şekilde sağlamaktadır." diye konuştu. Çetin, 8-10 Nisan tarihleri arasında kuruluş yıldönümlerini dolu dolu yaşayacaklarını dile getirerek, "Halkımızla iç içe olmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Ağaç dikim törenimizin yanı sıra, emniyetimize ait sergimiz olacak. Halkımızı çeşitli asayiş konularında bilgilendirmek amacıyla da broşür dağıtımlarımız olacak" diye konuştu.
 
Çetin, her türlü suç ve suçluyla mücadelelerini 7 gün 24 saat çalışma esasına göre sürdürdüklerini belirterek, “halkımız destek verdiği, sizler de bizim arkamızda olduğunuz sürece geceli gündüzlü çalışacağımız sözünü veriyoruz” dedi.
 
Manisa`nın asayiş yönünde huzurlu iller arasında olduğunu söyleyen Vali Daşöz Emniyet teşkilatını 168. Yılını kutladı. Polis teşkilatının gücünü halktan aldığını ve görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini ifade eden Vali Daşöz, "Bu huzurun sağlanmasında halkımızın rolü çok büyüktür. Çünkü artık halkımız polisine güvenmeye ve teşkilatla iç içe olmaya başladı. Toplumda asayiş olaylarını tam manasında önleyemezsiniz. Ama caydırıcılık görevini yapabilirsiniz. Emniyet teşkilatımız da bu görevini en iyi şekilde yerine getiriyor. Son teknolojiyi en iyi şekilde kullanan emniyet teşkilatımız suç ve suçlulara hızlı bir şekilde ulaşıyor. Kardeş jandarma teşkilatı ile de işbirliği içinde çalışıyorlar. Onların başarısı için biz kamu kesiminin ve halkın desteği çok önem taşıyor. 155 ihbar hattı çok önemli" diye konuştu.
 
Vali Daşöz bazı faili meçhul suçların zaman aldığını ancak emniyet teşkilatının gündeminden düşmediğini, onların da zaman içinde çözüleceğine
inandığını söyledi.

KAYNAK
http://www.manisa.gov.tr/default_B0.aspx?content=1
Bu haber 1403 kez okundu.
Haber Arşivi
Mabel Matiz - Öyle Kolaysa Mabel Matiz - Öyle Kolaysa
17 Şubat 2018 Cumartesi
Mabel Matiz `Maya` adını verdiği ve yeni bir dönemin başlangıcı olarak nitelediği 4. stüdyo albümünün `Öyle Kolaysa` isimli ikinci teklisini yayınladı.
Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden
17 Şubat 2018 Cumartesi
Sadık Karan geride bıraktığı 4 albüm ve 5 tekliden sonra, 2018 yılının ilk aylarında yepyeni şarkısı `VAZGEÇTİM BİZDEN` ile dinleyicileriyle buluştu.
Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya
17 Şubat 2018 Cumartesi
Orhan Ölmez söz ve müziği Derya Derin`e ait olan `Doya Doya` isimli romantik şarkıyı yine Derya Derin`le birlikte yorumlayarak 14 Şubat Sevgililer Günü`nde müzikseverlerle buluşturdu.
Gülşah Gemiz - Susturamazsın Gülşah Gemiz - Susturamazsın
17 Şubat 2018 Cumartesi
Gülşah Gemiz, bitmiş bir aşkın ardından Susturamazsın diyor.
Yalın - Hele Bi Başla Yalın - Hele Bi Başla
17 Şubat 2018 Cumartesi
Yalın bu yılda Sevgililer Günü`ne özel şarkısı `Hele Bi Başla` ile hayranlarının karşısına çıktı.
Tüm haberler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil