Türk Emniyet Teşkilatı`nın kuruluşunun 168.yıldönümü

Haberi Paylaş:
10 Nisan 2013 Çarşamba
EMNİYET TEŞKİLATININ 168.YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE VALİ DAŞÖZ`E ZİYARET

Emniyet teşkilatının 168.kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin personeli ile birlikte Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz`ü makamında ziyaret etti.
 
İl Emniyet Müdürü Çetin, 9-10 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Türk Emniyet Teşkilatı`nın kuruluşunun 168.yıldönümü etkinlikleri hakkında Vali Halil İbrahim Daşöz`e bilgi verdi. İl Emniyet Müdürü Çetin, Türk Polis Teşkilatı`nın 168. yıldır dünyanın Türkiye`nin en eski ve köklü bir kuruluşu olduğunu hatırlatarak, "Bu kuruluş gücünü halktan almaktadır. Halkından aldığı güven ve sadakatle 168. yıldır dimdik ayakta durmaktadır. Gelişen teknolojiye en iyi şekilde ayak uyduran kurumumuz, artık toplumun huzurunu ve güvenini hızlı bir şekilde sağlamaktadır." diye konuştu. Çetin, 8-10 Nisan tarihleri arasında kuruluş yıldönümlerini dolu dolu yaşayacaklarını dile getirerek, "Halkımızla iç içe olmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Ağaç dikim törenimizin yanı sıra, emniyetimize ait sergimiz olacak. Halkımızı çeşitli asayiş konularında bilgilendirmek amacıyla da broşür dağıtımlarımız olacak" diye konuştu.
 
Çetin, her türlü suç ve suçluyla mücadelelerini 7 gün 24 saat çalışma esasına göre sürdürdüklerini belirterek, “halkımız destek verdiği, sizler de bizim arkamızda olduğunuz sürece geceli gündüzlü çalışacağımız sözünü veriyoruz” dedi.
 
Manisa`nın asayiş yönünde huzurlu iller arasında olduğunu söyleyen Vali Daşöz Emniyet teşkilatını 168. Yılını kutladı. Polis teşkilatının gücünü halktan aldığını ve görevini en iyi şekilde yerine getirdiğini ifade eden Vali Daşöz, "Bu huzurun sağlanmasında halkımızın rolü çok büyüktür. Çünkü artık halkımız polisine güvenmeye ve teşkilatla iç içe olmaya başladı. Toplumda asayiş olaylarını tam manasında önleyemezsiniz. Ama caydırıcılık görevini yapabilirsiniz. Emniyet teşkilatımız da bu görevini en iyi şekilde yerine getiriyor. Son teknolojiyi en iyi şekilde kullanan emniyet teşkilatımız suç ve suçlulara hızlı bir şekilde ulaşıyor. Kardeş jandarma teşkilatı ile de işbirliği içinde çalışıyorlar. Onların başarısı için biz kamu kesiminin ve halkın desteği çok önem taşıyor. 155 ihbar hattı çok önemli" diye konuştu.
 
Vali Daşöz bazı faili meçhul suçların zaman aldığını ancak emniyet teşkilatının gündeminden düşmediğini, onların da zaman içinde çözüleceğine
inandığını söyledi.

KAYNAK
http://www.manisa.gov.tr/default_B0.aspx?content=1
Bu haber 1261 kez okundu.
Haber Arşivi
GENÇLER LİGİNİN ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR GENÇLER LİGİNİN ŞAMPİYONLUĞUNA KOŞUYOR
06 Kasım 2017 Pazartesi
Arka arkaya çıkardığı şarkılarla milyonların kalbinde taht kuran İrem Derici; yeni single`ı `Bazı Aşklar Yarım Kalmalı`yı 3 Kasım`da çıkardı.
KENAN DOĞULU - İLK ADIMI SEN AT KENAN DOĞULU - İLK ADIMI SEN AT
06 Kasım 2017 Pazartesi
Kenan Doğulu, yayınlandığı günden itibaren müzik listelerinde üst sıralardaki yerini koruyan `İlk Adımı Sen At` şarkısının yeni düzenlemesi ile müzikseverlerle buluşuyor.
Orhan Ölmez&Canan Çal - Yar Ağladı Ben Ağladım Orhan Ölmez&Canan Çal - Yar Ağladı Ben Ağladım
06 Kasım 2017 Pazartesi
Orhan Ölmez ve Canan Çal, `Yar Ağladı Ben Ağladım` isimli duygusal çalışma ile sizlerle.
FERHAT GÖÇER VE VOLGA TAMÖZ `GÜNAH`A GİRDİLER FERHAT GÖÇER VE VOLGA TAMÖZ `GÜNAH`A GİRDİLER
28 Ekim 2017 Cumartesi
Ferhat Göçer ve Volga Tamöz`ün yeni çalışması `Günah` bugün çıktı.
SILA - MUHBİR SILA - MUHBİR
24 Ekim 2017 Salı
Türk Pop Müziği`nin başarılı şarkı yazarı ve yorumcusu Sıla, müzik kariyerinde 10 yılı geride bırakırken yepyeni şarkısı `Muhbir`i de 10. yıl hediyesi olarak dinleyicilerle buluşturdu.
Tüm haberler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil