Listelerde Bu Hafta (15 Mart 2013)

Haberi Paylaş:
08 Mart 2013 Cuma
Bakalım bu hafta kimler hangi listelerde zirveyi paylaşmış, kimler hızla yükselmeye devam etmiş, en çok hangi albümler ilgi görmüş…
Mart ayını yarıladık, yeni albümler ve şarkılar birbiri ardına yayımlanmaya devam ediyor. Müzik listelerinde değişiklikler iyice göze çarpmaya başlıyor. Bu Cuma da Türkiye`nin önemli müzik listelerini sizin için inceledik. Bakalım bu hafta hangi listede kimler zirveyi paylaşmış, hangi şarkılar yükselişe geçmiş, en çok hangi albüm satılmış… Nielsen Music Türkiye`nin takip ettiği radyolarda en çok çalınan, TTNET Müzik`te en çok dinlenen, iTunes`da en çok indirilen şarkıları, D&R`da ve iTunes’da en çok satılan albümleri aşağıda görebilirsiniz.

Radyolarda en çok çalınan şarkılara baktığımızda Yalın`ın “Olmasa da Olur” ile zirvede altıncı haftasını kutladığını görüyoruz. Hande Yener “Hasta” ile bir basamak daha yükselerek ikinci sıraya otururken, Sıla da son klip şarkısı “Zor Sevdiğimden” ile üçüncü sırada yer aldı. Haftanın en hızlı yükselen şarkısı Kolpa`nın yeni klip çektiği “Nasıl Öğrendin Unutmayı” olurken, Demet Akalın “Giderli Şarkılar” ile, Emre Kaya “Teşekkür Ederim” ile, Gece Yolcuları yeni albümüne ismini veren şarkısı “Neden” ile, Bengü yeni klip şarkısı “Yaralı” ile hızla yükselen isimler olarak dikkat çekiyor. Önümüzdeki hafta en hızlı yükselen şarkı için Sertab Erener`in yeni şarkısı “İyileşiyorum”, Murat Dalkılıç`ın yeni klip çektiği “Bir Hayli” ve Hadise`nin yeni single’ı “Visal” arasında epey çekişmeli bir yarış olacağını tahmin ediyoruz.

TTNET Müzik`te Gülşen yeni albümünün çıkış şarkısı “Yatcaz Kalkcaz Ordayım” ile uzun süredir açık ara lider durumda, üstelik bu hafta üçüncü sırada albümün iki numaralı şarkısı “Kardan Adam” da var. Önümüzdeki hafta şu an ikinci sırada yer alan Inna`nın “INNdiA”sını geçerek Gülşen’in ilk iki sırayı kapatacağına kesin gözüyle bakabiliriz. O Ses Türkiye``nin ilk sezon birincisi Oğuz Berkay Fidan`ın Murat Boz`la düet yaptığı ilk single şarkısı “Olmuyor” dördüncü sıraya yükselirken, Soner Sarıkabadayı da “İnsan Sevmez mi?” ile beşinci sırada. Model ve Kolpa yeni klip şarkıları “Makyaj” ve “Nasıl Öğrendin Unutmayı” ile, Nilüfer & Feridun Düzağaç “13 Düet” albümünde seslendirdikleri “Kavak Yelleri” ile, Gökhan Tepe de son klip şarkısı “Üç Kelime” ile hızla yükselmeye devam ediyor.

D&R`da Gülşen yeni albümü “Beni Durdursan mı?” ile bir haftalığına Nilüfer’in “13 Düet” albümüne kaptırdığı zirvedeki yerini geri alırken, üçüncü sırada karma bir albüm olan “Türkçe Pop 150″ yer aldı. Haftanın en çok satan dördüncü albümü Sıla`nın “Vaveyla”sı, beşinci albümü de “Orhan Gencebay ile Bir Ömür” oldu.

iTunes`un popüler parçalar listesine baktığımızda 15 Mart itibarıyla zirvede “Thrift Shop” ile Macklemore & Ryan Lewis, ikinci sırada da tüm dünyada insanların çektiği amatör ve profesyonel videolarla hızla yayılan “Harlem Shake” yer alıyor. Dördüncü sıradaki “Yatcaz Kalkcaz Ordayım” ile Gülşen, dokuzuncu sıradaki “Senden Daha Güzel” ile Duman ve onuncu sıradaki “Duman” ile Merve Özbey & Erdem Kınay listede yer alabilen diğer yerli sanatçılar oldu. Popüler albümlerin zirvesinde ise yeni albümü “The 20/20 Experience”ın deluxe versiyonuyla Justin Timberlake var. Nilüfer “13 Düet” ile en çok ilgi gören ikinci albümün sahibi olurken, “Canlı Yayın (Live)” albümüyle Pinhani dördüncü, “Beni Durdursan mı?” albümüyle Gülşen beşinci, “Vaveyla” ile Sıla sekizinci, yeni albümü “Zümdürüanka” ile Aylin Aslım dokuzuncu, “Hayde” ile Kazım Koyuncu onuncu sırada yer aldı.

TTNET Müzik (En Çok Dinlenenler)

1 – Gülşen – Yatcaz Kalkcaz Ordayım

2 – Inna – INNdiA

3 – Gülşen – Kardan Adam

4 – Oğuz Berkay Fidan & Murat Boz – Olmuyor

5 – Soner Sarıkabadayı – İnsan Sevmez mi?

 

Nielsen Music Türkiye (Radyolarda En Çok Çalınanlar)

1 – Yalın – Olmasa da Olur

2 – Hande Yener – Hasta

3 – Sıla – Zor Sevdiğimden

 

D&R (En Çok Satan Albümler)

1 – Gülşen – Beni Durdursan mı?

2 – Nilüfer – 13 Düet

3 – Türkçe Pop 150

4 – Sıla – Vaveyla

5 – Orhan Gencebay ile Bir Ömür

 

iTunes (Popüler Şarkılar)

1 – Macklemore & Ryan Lewis – Thrift Shop feat. Wanz)

2 - Baauer – Harlem Shake

3 – Adele – Skyfall

4 – Gülşen – Yatcaz Kalkcaz Ordayım

5 - will.i.am & Britney Spears – Scream & Shout

 

iTunes (Popüler Albümler)

1 – Justin Timberlake – The 20/20 Experience (Deluxe Version)

2 – Nilüfer – 13 Düet

3 – Adele – 21

4 – Pinhani – Canlı Yayın (Live)

5- Gülşen – Beni Durdursan mı?

 

CÜMLEALEMSHOW (Top 5)

1 – Gülşen – Yatcaz Kalkcaz Ordayım

2 – Sıla – Zor Sevdiğimden

3 – Yalın – Olmasa da Olur

4 – Demet Akalın – Giderli Şarkılar

5 – Toygar Işıklı – Ben Kötü Biri Değilim
Bu haber 2389 kez okundu.
Haber Arşivi
Mabel Matiz - Öyle Kolaysa Mabel Matiz - Öyle Kolaysa
17 Şubat 2018 Cumartesi
Mabel Matiz `Maya` adını verdiği ve yeni bir dönemin başlangıcı olarak nitelediği 4. stüdyo albümünün `Öyle Kolaysa` isimli ikinci teklisini yayınladı.
Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden Sadık Karan - Vazgeçtim Bizden
17 Şubat 2018 Cumartesi
Sadık Karan geride bıraktığı 4 albüm ve 5 tekliden sonra, 2018 yılının ilk aylarında yepyeni şarkısı `VAZGEÇTİM BİZDEN` ile dinleyicileriyle buluştu.
Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya Orhan Ölmez & Derya Derin - Doya Doya
17 Şubat 2018 Cumartesi
Orhan Ölmez söz ve müziği Derya Derin`e ait olan `Doya Doya` isimli romantik şarkıyı yine Derya Derin`le birlikte yorumlayarak 14 Şubat Sevgililer Günü`nde müzikseverlerle buluşturdu.
Gülşah Gemiz - Susturamazsın Gülşah Gemiz - Susturamazsın
17 Şubat 2018 Cumartesi
Gülşah Gemiz, bitmiş bir aşkın ardından Susturamazsın diyor.
Yalın - Hele Bi Başla Yalın - Hele Bi Başla
17 Şubat 2018 Cumartesi
Yalın bu yılda Sevgililer Günü`ne özel şarkısı `Hele Bi Başla` ile hayranlarının karşısına çıktı.
Tüm haberler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil