Radyo Hiraş - Hayatın Frekansı 90.8 | 0236 2 340 340 Home

SAYGIN AKBUDAK

SAYGIN AKBUDAK

Biography

Saygın Akbudak 1983 yılında Aydın’da doğdu, ilk ve orta öğrenimini Aydın’da tamamladı. Müziğe ilgisi ortaokul yıllarında başlayan Saygın, lisenin ilk yılında arkadaşlarıyla birlikte kurduğu müzik grubunda, gitar çalıp şarkı söyleyerek ilk defa sahne aldı. Ertesi sene grubun kendi bestelerinden oluşan dört şarkılık bir demo kaydettiler ve lise öğrenimi boyunca grubuyla beraber çeşitli konserlerde ve mekanlarda sahne almaya devam etti.

Liseden sonra girdiği konservatuar sınavını kazanarak Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’nde öğrenimine başladı. Burada Piyano ve Kabak Kemane eğitimi aldı. Eğitiminin ikinci senesinden itibaren Meslek Çalgısını değiştirerek okulda yeni açılan Klarnet Meslek Çalgısı’nı seçti ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı Klarnet Meslek Çalgısı’ndan mezun olan ilk öğrenci olarak okulu tamamladı.

Ardından Ege Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimine hak kazanarak Tezsiz Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Üniversite öğrenimi boyunca orkestrasıyla İzmir’de çeşitli mekanlarda sahne aldı.

2011 Yılında İstanbul’a yerleşerek pek çok sanatçıya sahnede ve albümlerinde eşlik etmeye başladı. Süper Fm ve Trt Müzik projelerinde yer aldı. 2013 yılında Hüsnü Arkan’ın orkestrasına vokal ve klarnet olarak dahil oldu.