CEM ADRİAN

Albümü Paylaş:
14 Ekim 2014 Salı
`Sana bunları hiç bilmediğin bir yerden yazıyorum` hakkında...
Geçen Eylül ayında yayınladığım "Şeker Prens ve Tuz Kral" albümünün ardından 3 farklı albümün çalışmalarına başladım. Öncelik Umay Umay ile ortak çalışmamız olan "Cam Havli" idi. 2014 ün başlarında yayınlandı.

Planım 2014 Eylül ayı için 2008 yılında birincisi yayınlanan "Seçkiler / Essentials" albümünün 2. sini yayınlamak ve 2015 Ocak ayında profesyonel müzik hayatımın 10. yılında 10. albümümü sunmaktı.

9. albüm olan "Seçkiler 2" nin kayıtlarının büyük bölümü tamamlanmış ve yayına hazırlanırken - kendi şarkılarıma tutunma isteğim - beni "Sana bunları hiç bilmediğin bir yerden yazıyorum" albümünü bitirmeye itti.

Her ne kadar plan ve programlarına çok sadık kalan profesyonel bir müzisyen olsam da ,müziğin iyileştirici gücüne olan ihtiyacım her türlü profesyonelliğin önüne geçebilir. Öyle de oldu.

Bu albüm benim için 10. albümümdür. "Seçkiler 2" hazırda sırasını beklemektedir.

Albümün sözlerini, tüm şarkıların art arda yazıldığında bütün bir mektubu tamamladığı şekilde tasarlayıp yazdım. İçeriğinde bir çok eski şarkıma gönderme var. Müzikal yapısı ise önceki albümlerime tanıdık ancak bir o kadar da yeni ve başka. Sabit bir tarzın peşinde gitmeyen, içimden geldiği gibi...

Albümün prodüktörlüğü, tüm söz, müzik, aranje ve ses mühendisliği bana ait. Yapımcım son 4 albümde olduğu gibi Ahmet Çelenk / DokuzSekiz Müzik. Yapım koordinatörü Demet Karaduman. Kendilerine bana ve müziğimin özgürlüğüne olan inançlarından dolayı çok teşekkür ederim.

Albümün kayıtlarının bir kısmını Ankara'da evimde UJR STUDIO'da yaptım. Davul kayıtlarını yine Ankara'da Midasın Kulaklığı stüdyosunda yine Erkan Tatoğlu kaydetti. Ve yine harika bir kayıt oldu. Yaylı kayıtları ise İstanbul Marşandiz stüdyolarında kaydedildi.
Mix benim tarafından, Mastering Tarık Ceran tarafından yapıldı. Bu harika adamlara emekleri için teşekkür ederim.

Albümde piyanoları yine değerli dostum Sezgin Alkan çaldı. Ayrıca Sezgin albümün 6 şarkısının piyano temalarının yazarıdır. Bu armağanları sayesinde albümün tüm içeriği ve gidişatı değişti. Kendisine minnettarım.

Davullar Ozan demir, bass lar Mustafa Yüksel ve yazdığım yaylılar, Caner Ünsal, Gökçe Erem, Canberk Fıçıyapan ve Ayça Torunoğlu tarafından çalındı. Ayrıca notistliği kayıtlarda da yer alan ve sahnede de beraber çalıştığımız dostum Caner Ünsal yaptı. Müzisyen dostlarıma müziğime olan katkıları için kalpten teşekkürler.

Albümün kapak fotoğrafı Boğaç Dalkıran'a, tasarımı bana ait.
Sanat danışmanım yine baştan beri her albümümde, her görsel ayrıntıda muhakkak dokunuşu ve izi olan çok değerli dostum Hümeyra Uçan. Her iki sanatçıya da varlıklarından dolayı teşekkür ederim.

Albümün ilk videosu "Beni Hala Öldürüyorsun" u yıllardır konser videolarımda beraber çalıştığımız dostum Fatih Şentürk ile yaptık. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak bir çok canlı performans videosu yine Fatih'in imzasını taşıyacak. Emekleri için minnettarım.

Bu albümde iki değerli konuğum var. İki isimde varlıkları ve şarkılarıma kattıklarıyla albümü taçlandırdılar.
Şebnem Ferah ile "İnce Buz Üstünde Yürüyorum" isimli şarkımı söyledik.
Sagopa Kajmer ise "Artık bitti" nin scratch kompozisyonunu yapıp, ilk rap deneyimimde bana vokalleriyle de destek verdi. İki sanatçı dostuma da bana emanet ettikleri sesleri, nefesleri için sonsuz teşekkürler.

Ayrıca her daim sevgi ve emekleriyle yanımda olan, hikayemi beraber büyüttüğümüz Ces Productions, Volkan Bozacı, Tuncay Korkusuz, Aslı Sezer ,Erdal Taşık, Baran Aras, Berk Varal, Nazan Kılıç, Nazan Özatlas Erşen, Umay Umay.. Banu Zeytinoğlu başta olmak üzere Tüm Bkz iletişim ekibi ve hep özlediğim, beni çok özleyen aileme çok teşekkür ederim.

...

Üretim hızım ve sıklığım alışılmışın dışında. Bunun ben de farkındayım.
Ancak; Ancak müziğe tutunarak yürüyebilen ben, sahip olduğum teknik bilgi ve yeni yüzyıl teknolojileriyle artık her yerde, turnelerde yollarda, otel odalarında, uçakta, sokakta çalışabiliyor, müzik yapabiliyor ve kaydedebiliyorum.

Ben müziğe adanmış bir hayatı seçtim. Başka sessizlikleri sever ama kendi sessizliğimden korkarım. Bu kadar söz, ses, nefes bundan.

Elimizden geldiğince, enerjimizin yettiğince ülkemizin her şehrinde ve davet edildiğimiz her ülkede olmaya, sizlerle yüzyüze gelmeye çalışıyoruz. Dilerim yine bir şehirde yeni albümün şarkılarıyla buluşuruz. Beraber söyler, beraber susarız.

Beni sevdiğiniz, şarkılarımı dinlediğiniz, konserlerime geldiğiniz ve değerli zamanınızı ayırdığınız için kalpten, en içten teşekkürler.

Cem Adrian
Bu albüm 1937 kez okundu.
Albüm Arşivi
An An
05 Nisan 2018 Perşembe
Edis'in merakla beklenen yeni albümü 'An' piyasada
Nazan Öncel -Durum Şarkıları Nazan Öncel -Durum Şarkıları
30 Mart 2018 Cuma
Türk pop müziğinin en başarılı isimlerinden Nazan Öncel, 'Durum Şarkıları' albümü ile sevenlerinin karşısına çıktı
Mehmet Erdem -Neden Böyleyiz- Mehmet Erdem -Neden Böyleyiz-
30 Mart 2018 Cuma
Mehmet Erdem, 4. stüdyo albümü 'Neden Böyleyiz'i Sony Music etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunuyor.
Anadolu'nun Güneşi Anadolu'nun Güneşi
29 Mart 2018 Perşembe
Burcu Güneş 20. sanat yılını, 12 türküden oluşan "Anadolu'nun Güneşi / The Sun of Anatolia" isimli yeni albümüyle kutluyor.
BAHADIR TATLIÖZ - SU YOLUNU BULUR BAHADIR TATLIÖZ - SU YOLUNU BULUR
03 Mart 2018 Cumartesi
Bahadır Tatlıöz, merakla beklenen `Su Yolunu Bulur` ismini verdiği albümünü dinleyicilerin beğenisine sunuyor.
Tüm albümler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil