YELİZ GİDİYORUM

Albümü Paylaş:
10 Ekim 2014 Cuma
Yeliz, Gidiyorum albümüyle sonbahara damgasını vuracak.
Türk Pop Müziği’nin güçlü yorumcularından biri olan Yeliz, 2012 yılında Ossi Müzik’ten çıkardığı ve en sevilen klasiklerinin derlediği ‘En İyileriyle Yeliz’ albümünden sonra sevenleriyle tekrar yepyeni şarkılarıyla buluşuyor.

‘Neredeydin’ şarkısını Soner Arıca ile düet yaptığı ‘Ödül’ single ile iyi bir çıkış yapan şarkıcı bu yeni albümünde ilk defa sözlerini ünlü radyocu Michael Kuyucu’nun yazdığı bir Yunanca şarkı yorumladı. Bestesi Soner Arıca’ya ait olan ve Yunanca seslendirdiği Den Se Thelo şarkısıyla albüme ayrı bir hava katıyor Yeliz.

Sözü Sibel Alaş’a bestesi Yonca Evcimik’e ait olan ve Yonca Evcimik’in 1994 yılında yorumladığı "Boomerang" şarkısını kendine has yorumuyla seslendiren Yeliz’e bu şarkıda Taksim Trio’dan Hüsnü Şenlendirici ve Aytaç Doğan eşlik etti. Dört yeni şarkı ve iki versiyonu ile toplam altı parça bulunun bu yeni albümde yer alan sözü ve müziği Soner Arıca’ya ait olan Gidiyorum ve Herşeyimsin şarkıları da en az diğerleri kadar başarılı ve güçlü. Duygusal şarkıları etkileyici yorumlaması ile bilinen Yeliz "Gidiyorum" şarkısında yorumculuğunun zirvesine çıkarken albümün açılış şarkısı söz ve müziği Serhat Tekin’e ait olan Gerisi Olay. Son zamanlarda yaptığı remikslerle konuşulan Dj.Selami Bilgiç "Herşeyim" şarkına hazırladığı versiyon albümün kapanış şarkısı.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan albümün yapımcılığını Hakan Eren, süpervizörlüğünü Soner Arıca, düzenlemelerini Sezgin Gezgin, fotoğraflarını Serhat Tekin, grafik tasarımını ise Onur Ulutaş üstleniyor.

Herkesi derinden inciten “Yalan” kelimesini bile bu kadar naif ve derinden yorumlayabilen, en çok satan albümlerle Bu Ne Dünya, Sel Suyu, Dön Ne Olur, Oldu Olacak ve Ağla Kalbim şarkılarıyla hit olan, güçlü sesine ve yorumuna hayran olduğumuz Yeliz, Gidiyorum albümüyle sonbahara damgasını vuracak.


Şarkı Listesi

1- GERİSİ OLAY
Söz-Müzik: Serhat Tekin Düzenleme: Sezgin Gezgin
2- GİDİYORUM
Söz-Müzik: Soner Arıca Düzenleme: Sezgin Gezgin
3- HER ŞEYİMSİN
Söz-Müzik: Soner Arıca Düzenleme: Sezgin Gezgin
4- BOOMERANG (Feat: Hüsnü Şenlendirici – Aytaç Doğan)
Söz: Sibel Alaş Müzik: Yonca Evcimik Düzenleme: Sezgin Gezgin
5- DEN SE THELO
Söz: Michael Kuyucu Müzik: Soner Arıca
Düzenleme: Sezgin Gezgin
6- HER ŞEYİMSİN (Selami Bilgiç Versiyon)
Söz-Müzik: Soner Arıca Düzenleme: Selami Bilgiç
Bu albüm 1827 kez okundu.
Albüm Arşivi
Fatih Erkoç-5.Boyut Fatih Erkoç-5.Boyut
05 Şubat 2018 Pazartesi
Sanat hayatında 50. yılına yaklaşan Fatih Erkoç, sevenlerinin karşısına 5.Boyut adlı albümüyle çıktı. DMC etiketiyle Ocak ayının son haftası piyasada olan albümde 13 eser yer alıyor.
Linet yeni albümünü tamamladı: `Bilir Misin?` Linet yeni albümünü tamamladı: `Bilir Misin?`
05 Şubat 2018 Pazartesi
Linet, Seyhan Müzik GOLD etiketiyle müzik marketlerde yerini alacak olan `Bilir Misin?` adlı albümünün çalışmalarını tamamladı.
Ferhat Göçer - Bu Kalp İçinde Teksin Ferhat Göçer - Bu Kalp İçinde Teksin
23 Aralık 2017 Cumartesi
Ferhat Göçer`in üç senedir hazırlıklarını sürdürdüğü, 14 şarkıdan oluşan yeni albümü `Bu Kalp İçinde Teksin` müzikseverlerle buluştu.
Işın Karaca - Eyvallah Işın Karaca - Eyvallah
12 Aralık 2017 Salı
Işın Karaca dört yıl aradan sonra on şarkının yer aldığı yeni stüdyo albümü `Eyvallah`ı, kardeşi ve menajeri Akın Büyükkaraca ile kurduğu Akış Production etiketiyle yayınladı.
SERDAR ORTAÇ - CIMBIZ SERDAR ORTAÇ - CIMBIZ
24 Ekim 2017 Salı
Türk Pop Müziği`nin başarılı ismi Serdar Ortaç yeni albümü `Cımbız` ile sevenlerinin karşısında...
Tüm albümler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil