Yonca Lodi : 12 Ay

Albümü Paylaş:
03 Mart 2014 Pazartesi
Yonca Lodi`nin merakla beklenen 5.stüdyo albümü: 12 Ay...
Türk pop müziğinin güçlü yorumcusu Yonca Lodi,5.stüdyo albümü "12 Ay"ı TMC etiketiyle,Mustafa Karahan yapımcılığında 4 Mart 2014`de yayımlıyor.Yaklaşık 15 yıldır müzik sektöründe özellikle yorumcu kimliği ve sahne performansları ile takip edilen kadın şarkıcılardan Yonca Lodi,üzerinde titizlikle çalıştığı yepyeni albümü "12 Ay"a uzun bir ön çalışma süreci ile hazırlandı.

Toplam 10 şarkıdan oluşan "12 Ay",8 yeni şarkının yanı sıra Yonca Lodi`nin geçtiğimiz yıl yayımladığı ve ses getiren iki teklisi "Ton Farkı" ve "Edebiyat"ın da içinde olduğu,müzikalitesi oldukça yüksek, müzikseverlerin arşivlerinde yerini alacak bir albüm.

Müzik direktörlüğünü ve süpervizörlüğünü Murat Yeter`in yaptığı Yonca Lodi`nin "12 Ay" isimli albümünde geniş bir ekip çalışması yapıldı.Söz yazarı ve besteci olarak Canan Günçer,Reşit Gözdamla, Kadir Aktürk,Hakkı Yalçın,Murat Güneş,Adnan Ergil,Sibel Algan, Aysuda Ülkü Zeren,Ender Çabuker ve Soner Sarıkabadayı gibi isimlerle çalışan Yonca Lodi,albümünde kendi kaleminden çıkan yepyeni bir şarkısına da yer verdi.

"12 Ay" yeni albümünde tüm kayıtları "Doğulu" ve "Yeter`s" stüdyolarında tamamlandı.Birbirinden değerli müzisyenlerin enstrümanları ile hayat verdiği şarkıların mixlerinde Aliş Kaygusuz, masteringlerinde ise Çağlar Türkmen`in imzaları yer almakta.

Yonca Lodi,Esra Başıbüyük`ün stil danışmanlığında hazırlanan yeni ve dinamik görünümüyle fotoğraf çekimi için Murat Sargın`ın objektifinin karşısına geçti.Albümünden ilk video klip,sözleri Hakkı Yalçın`a müziği Murat Güneş`e ait, albümün isim şarkısı olan "12 Ay"a çekiliyor.
Bu albüm 2113 kez okundu.
Albüm Arşivi
An An
05 Nisan 2018 Perşembe
Edis'in merakla beklenen yeni albümü 'An' piyasada
Nazan Öncel -Durum Şarkıları Nazan Öncel -Durum Şarkıları
30 Mart 2018 Cuma
Türk pop müziğinin en başarılı isimlerinden Nazan Öncel, 'Durum Şarkıları' albümü ile sevenlerinin karşısına çıktı
Mehmet Erdem -Neden Böyleyiz- Mehmet Erdem -Neden Böyleyiz-
30 Mart 2018 Cuma
Mehmet Erdem, 4. stüdyo albümü 'Neden Böyleyiz'i Sony Music etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sunuyor.
Anadolu'nun Güneşi Anadolu'nun Güneşi
29 Mart 2018 Perşembe
Burcu Güneş 20. sanat yılını, 12 türküden oluşan "Anadolu'nun Güneşi / The Sun of Anatolia" isimli yeni albümüyle kutluyor.
BAHADIR TATLIÖZ - SU YOLUNU BULUR BAHADIR TATLIÖZ - SU YOLUNU BULUR
03 Mart 2018 Cumartesi
Bahadır Tatlıöz, merakla beklenen `Su Yolunu Bulur` ismini verdiği albümünü dinleyicilerin beğenisine sunuyor.
Tüm albümler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil