Mabel Matiz`den Yeni Albüm!

Albümü Paylaş:
09 Ocak 2013 Çarşamba
Mabel Matiz, bir süredir merakla beklenen ikinci albümü ``Yaşım Çocuk``u yayınladı.

Kendi adını taşıyan ilk albümü ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Mabel Matiz, bir süredir merakla beklenen "Yaşım Çocuk" adlı ikinci albümünü hayranlarıyla buluşturdu. 

Daha önce Teoman, Göksel ve Ceylan Ertem gibi isimlerin son albümlerine birer şarkı veren Mabel Matiz'in bu yepyeni albümdeki 9 şarkının söz ve bestesi yine kendi imzasını taşıyor.

12 şarkıdan oluşan "Yaşım Çocuk"un şarkı aranjelerinde ise sanatçıyla birlikte sahneyi paylaşan müzisyenler Can Güngör ve Cihan Mürtezaoğlu isimleri dikkat çekiyor. Bütünüyle canlı enstrümanların egemenliğinde analog ve organik şekilde kaydedilen albümün mix çalışmaları ise sanatçının vokal koçluğunu üstlenen Tolga Görsev'e ait.

"Yaşım Çocuk" albümünün iddialı çalışmalarından, sözleri Mete Özgencil, bestesi Mabel Matiz ve Mete Özgencil'e olan "Zor Değil" 2013 yılının hit çalışmalarından biri olmaya aday. Yine sözleri Mabel Matiz'e bestesi ise Mabel Matiz ile birlikte Can Güngör'e ait olan "Tamburu Yokuştan" ve bir Yıldız Tilbe şarkısı olan "Aşk Yok Olmaktır"ın yepyeni yorumu albümde ön plana çıkan diğer ortak çalışmalar.

Açılış parçası olarak seçilen "Krallar" ise hicveden sözlerine eşlik eden dinamik alt yapısıyla Mabel Matiz'in yepyeni albümünün farklılığını ilk dakikadan itibaren ortaya koyuyor.

Bu albüm 1795 kez okundu.
Albüm Arşivi
BAHADIR TATLIÖZ - SU YOLUNU BULUR BAHADIR TATLIÖZ - SU YOLUNU BULUR
03 Mart 2018 Cumartesi
Bahadır Tatlıöz, merakla beklenen `Su Yolunu Bulur` ismini verdiği albümünü dinleyicilerin beğenisine sunuyor.
Cem Karaca Merhaba Gençler Cem Karaca Merhaba Gençler
22 Şubat 2018 Perşembe
Cem Karaca Anısına Ünlü İsimler Merhaba Gençler 2018 Albümünde Buluştu
Fatih Erkoç-5.Boyut Fatih Erkoç-5.Boyut
05 Şubat 2018 Pazartesi
Sanat hayatında 50. yılına yaklaşan Fatih Erkoç, sevenlerinin karşısına 5.Boyut adlı albümüyle çıktı. DMC etiketiyle Ocak ayının son haftası piyasada olan albümde 13 eser yer alıyor.
Linet yeni albümünü tamamladı: `Bilir Misin?` Linet yeni albümünü tamamladı: `Bilir Misin?`
05 Şubat 2018 Pazartesi
Linet, Seyhan Müzik GOLD etiketiyle müzik marketlerde yerini alacak olan `Bilir Misin?` adlı albümünün çalışmalarını tamamladı.
Ferhat Göçer - Bu Kalp İçinde Teksin Ferhat Göçer - Bu Kalp İçinde Teksin
23 Aralık 2017 Cumartesi
Ferhat Göçer`in üç senedir hazırlıklarını sürdürdüğü, 14 şarkıdan oluşan yeni albümü `Bu Kalp İçinde Teksin` müzikseverlerle buluştu.
Tüm albümler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil