Mabel Matiz`den Yeni Albüm!

Albümü Paylaş:
09 Ocak 2013 Çarşamba
Mabel Matiz, bir süredir merakla beklenen ikinci albümü ``Yaşım Çocuk``u yayınladı.

Kendi adını taşıyan ilk albümü ile kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Mabel Matiz, bir süredir merakla beklenen "Yaşım Çocuk" adlı ikinci albümünü hayranlarıyla buluşturdu. 

Daha önce Teoman, Göksel ve Ceylan Ertem gibi isimlerin son albümlerine birer şarkı veren Mabel Matiz'in bu yepyeni albümdeki 9 şarkının söz ve bestesi yine kendi imzasını taşıyor.

12 şarkıdan oluşan "Yaşım Çocuk"un şarkı aranjelerinde ise sanatçıyla birlikte sahneyi paylaşan müzisyenler Can Güngör ve Cihan Mürtezaoğlu isimleri dikkat çekiyor. Bütünüyle canlı enstrümanların egemenliğinde analog ve organik şekilde kaydedilen albümün mix çalışmaları ise sanatçının vokal koçluğunu üstlenen Tolga Görsev'e ait.

"Yaşım Çocuk" albümünün iddialı çalışmalarından, sözleri Mete Özgencil, bestesi Mabel Matiz ve Mete Özgencil'e olan "Zor Değil" 2013 yılının hit çalışmalarından biri olmaya aday. Yine sözleri Mabel Matiz'e bestesi ise Mabel Matiz ile birlikte Can Güngör'e ait olan "Tamburu Yokuştan" ve bir Yıldız Tilbe şarkısı olan "Aşk Yok Olmaktır"ın yepyeni yorumu albümde ön plana çıkan diğer ortak çalışmalar.

Açılış parçası olarak seçilen "Krallar" ise hicveden sözlerine eşlik eden dinamik alt yapısıyla Mabel Matiz'in yepyeni albümünün farklılığını ilk dakikadan itibaren ortaya koyuyor.

Bu albüm 1720 kez okundu.
Albüm Arşivi
Ferhat Göçer - Bu Kalp İçinde Teksin Ferhat Göçer - Bu Kalp İçinde Teksin
23 Aralık 2017 Cumartesi
Ferhat Göçer`in üç senedir hazırlıklarını sürdürdüğü, 14 şarkıdan oluşan yeni albümü `Bu Kalp İçinde Teksin` müzikseverlerle buluştu.
Işın Karaca - Eyvallah Işın Karaca - Eyvallah
12 Aralık 2017 Salı
Işın Karaca dört yıl aradan sonra on şarkının yer aldığı yeni stüdyo albümü `Eyvallah`ı, kardeşi ve menajeri Akın Büyükkaraca ile kurduğu Akış Production etiketiyle yayınladı.
SERDAR ORTAÇ - CIMBIZ SERDAR ORTAÇ - CIMBIZ
24 Ekim 2017 Salı
Türk Pop Müziği`nin başarılı ismi Serdar Ortaç yeni albümü `Cımbız` ile sevenlerinin karşısında...
Betül Demir`in yeni albümü: `Esas Duruş` Betül Demir`in yeni albümü: `Esas Duruş`
31 Temmuz 2017 Pazartesi
Türk Pop Müziği`nin başarılı isimlerinden Betül Demir, `Esas Duruş` isimli 4. stüdyo albümünü müzikseverlerle buluşturdu.
Kutsi`den yeni albüm: `Mavi` Kutsi`den yeni albüm: `Mavi`
31 Temmuz 2017 Pazartesi
Türk Pop Müziği`nin sevilen ismi Kutsi, 4 yıl aradan sonra yepyeni bir albümle müzikseverlerle buluşuyor.
Tüm albümler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil