Çek Elini Kalbimden

Albümü Paylaş:
15 Mayıs 2015 Cuma
Çıkarıldığı dönemde hep en çok dinlenilenlerden Olan serdar ortaç, Albümündeki şarkıların çoğu sözlerini kendisi yazıyor.
Şimdi bir anlığına 2015’ten uzaklaşıp 20 yıl kadar öncesine, 1994’e dönelim. Taverna müziğinin inişe geçtiği, piyanist şantörlerin evlerine yollandığı zamanlar. Pop hakikaten patlamıştı. Hemen hemen her gün yeni ve genç bir şarkıcı ile karşılaşmaya başlamıştık. Serdar Ortaç da bunlardan biriydi. Mücadele yarım ileri, çeyrek geri albüm boyu sürüyor. “Nankör” diyor, sonra “Balım”; “Yatsıya Kadar” diyor, ardından da “Rahvan”. 
Hakikaten kafası mı karışık, yoksa hayran kitlesini nasıl tavlayabileceği konusunda kimselerin eline su dökemeyeceği bir ultra şahsiyet mi ? Ama işin melodi ve düzenleme kısmında her şey net. Kendisinden ne beklendiği konusunda en ufak bir şüphesi yok. Böyle oldu artık. Albüm isimlerinde, albümün çıktığı yıl da geçmeye başladı. Plakçı raflarında kafası karışacak ve ‘Bu yeni mi şimdi, eski mi?’ kararsızlığı yaşayacak alıcıya kopya vermek ve ‘En yeni bu, son model olanı’ kolaylığı sağlamak. Böyle yapınca albümün ismi tuhaflaşıyor ya da anlamsızlaşıyormuş, hiç umurlarında değil. ‘Çek elini kalbimden 2015!’ Senenin kendisine mi söyleniyor yoksa daha önce de defalarca söylenmiş bu vecizevi cümlenin hâlâ kapı gibi yerinde durduğu ve niyetin değişmediğine mi işaret ediliyor, belli değil. Muğlaklık isimden başlıyor. Ayrıca Albüm artık Müzik
marketlerde ve Dijital ortamlarda müzik severlerin beğenisine sunuluyor. 
Bu albüm 1069 kez okundu.
Albüm Arşivi
Fatih Erkoç-5.Boyut Fatih Erkoç-5.Boyut
05 Şubat 2018 Pazartesi
Sanat hayatında 50. yılına yaklaşan Fatih Erkoç, sevenlerinin karşısına 5.Boyut adlı albümüyle çıktı. DMC etiketiyle Ocak ayının son haftası piyasada olan albümde 13 eser yer alıyor.
Linet yeni albümünü tamamladı: `Bilir Misin?` Linet yeni albümünü tamamladı: `Bilir Misin?`
05 Şubat 2018 Pazartesi
Linet, Seyhan Müzik GOLD etiketiyle müzik marketlerde yerini alacak olan `Bilir Misin?` adlı albümünün çalışmalarını tamamladı.
Ferhat Göçer - Bu Kalp İçinde Teksin Ferhat Göçer - Bu Kalp İçinde Teksin
23 Aralık 2017 Cumartesi
Ferhat Göçer`in üç senedir hazırlıklarını sürdürdüğü, 14 şarkıdan oluşan yeni albümü `Bu Kalp İçinde Teksin` müzikseverlerle buluştu.
Işın Karaca - Eyvallah Işın Karaca - Eyvallah
12 Aralık 2017 Salı
Işın Karaca dört yıl aradan sonra on şarkının yer aldığı yeni stüdyo albümü `Eyvallah`ı, kardeşi ve menajeri Akın Büyükkaraca ile kurduğu Akış Production etiketiyle yayınladı.
SERDAR ORTAÇ - CIMBIZ SERDAR ORTAÇ - CIMBIZ
24 Ekim 2017 Salı
Türk Pop Müziği`nin başarılı ismi Serdar Ortaç yeni albümü `Cımbız` ile sevenlerinin karşısında...
Tüm albümler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil