Çek Elini Kalbimden

Albümü Paylaş:
15 Mayıs 2015 Cuma
Çıkarıldığı dönemde hep en çok dinlenilenlerden Olan serdar ortaç, Albümündeki şarkıların çoğu sözlerini kendisi yazıyor.
Şimdi bir anlığına 2015’ten uzaklaşıp 20 yıl kadar öncesine, 1994’e dönelim. Taverna müziğinin inişe geçtiği, piyanist şantörlerin evlerine yollandığı zamanlar. Pop hakikaten patlamıştı. Hemen hemen her gün yeni ve genç bir şarkıcı ile karşılaşmaya başlamıştık. Serdar Ortaç da bunlardan biriydi. Mücadele yarım ileri, çeyrek geri albüm boyu sürüyor. “Nankör” diyor, sonra “Balım”; “Yatsıya Kadar” diyor, ardından da “Rahvan”. 
Hakikaten kafası mı karışık, yoksa hayran kitlesini nasıl tavlayabileceği konusunda kimselerin eline su dökemeyeceği bir ultra şahsiyet mi ? Ama işin melodi ve düzenleme kısmında her şey net. Kendisinden ne beklendiği konusunda en ufak bir şüphesi yok. Böyle oldu artık. Albüm isimlerinde, albümün çıktığı yıl da geçmeye başladı. Plakçı raflarında kafası karışacak ve ‘Bu yeni mi şimdi, eski mi?’ kararsızlığı yaşayacak alıcıya kopya vermek ve ‘En yeni bu, son model olanı’ kolaylığı sağlamak. Böyle yapınca albümün ismi tuhaflaşıyor ya da anlamsızlaşıyormuş, hiç umurlarında değil. ‘Çek elini kalbimden 2015!’ Senenin kendisine mi söyleniyor yoksa daha önce de defalarca söylenmiş bu vecizevi cümlenin hâlâ kapı gibi yerinde durduğu ve niyetin değişmediğine mi işaret ediliyor, belli değil. Muğlaklık isimden başlıyor. Ayrıca Albüm artık Müzik
marketlerde ve Dijital ortamlarda müzik severlerin beğenisine sunuluyor. 
Bu albüm 974 kez okundu.
Albüm Arşivi
SERDAR ORTAÇ - CIMBIZ SERDAR ORTAÇ - CIMBIZ
24 Ekim 2017 Salı
Türk Pop Müziği`nin başarılı ismi Serdar Ortaç yeni albümü `Cımbız` ile sevenlerinin karşısında...
Betül Demir`in yeni albümü: `Esas Duruş` Betül Demir`in yeni albümü: `Esas Duruş`
31 Temmuz 2017 Pazartesi
Türk Pop Müziği`nin başarılı isimlerinden Betül Demir, `Esas Duruş` isimli 4. stüdyo albümünü müzikseverlerle buluşturdu.
Kutsi`den yeni albüm: `Mavi` Kutsi`den yeni albüm: `Mavi`
31 Temmuz 2017 Pazartesi
Türk Pop Müziği`nin sevilen ismi Kutsi, 4 yıl aradan sonra yepyeni bir albümle müzikseverlerle buluşuyor.
HADİSE - ŞAMPİYON HADİSE - ŞAMPİYON
31 Temmuz 2017 Pazartesi
Hadise`nin merakla beklenen yeni albümü `Şampiyon` Pasaj Müzik etiketiyle yayınlandı.
Bengü `Altın Çağ` Bengü `Altın Çağ`
17 Haziran 2017 Cumartesi
Bengü yeni albümü Altın Çağ ile müzikseverlerle buluştu.
Tüm albümler için tıklayın..

Facebook

Twitter

Toolbar

Mobil